Wybierz z nami Inwestycję Roku 2016

2017-09-25 11:19:06 (ost. akt: 2017-10-14 15:03:45)
W ubiegłym roku gala podsumowująca „Inwestycję Roku 2015” odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

W ubiegłym roku gala podsumowująca „Inwestycję Roku 2015” odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Potrzebujemy ich jak ryba wody. I to zarówno tych wielkich, jak i małych, bo bez inwestycji nie ma rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Kolejny raz razem z naszymi czytelnikami i internautami wybieramy Inwestycję Roku 2016.
Czytelnicy i internauci po raz kolejny będą mogli wybrać najlepsze inwestycje, które dobrze służą mieszkańcom, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Warmii i Mazur. W ubiegłym roku nominowane były 92 inwestycje, na które oddano prawie 10 tys. głosów.

W poszczególnych kategoriach wygrali: społeczna odpowiedzialność biznesu — Centrum Przemysłu Meblowego firmy Szynaka Meble, inwestycje przyjazne środowisku — Oczyszczalnia ścieków w Jędrychówku dla aglomeracji Morąg, wykorzystanie środków unijnych — Stacja redukcyjno-pomiarowa wysokiego ciśnienia w Kaczym Bagnie, inwestycje w rozwój kultury i edukacji — Budowa boiska do gry w piłkę nożną na górnej płycie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, inwestycje przyjazne rodzinie i mieszkańcom — Pływalnia Perła” w Morągu.

Nagrodą specjalną, czyli tytułem Dama Biznesu, została uhonorowana Alina Szynaka, wiceprezes firmy Szynaka Meble. Dodatkowo kapituła wybrała Inwestycję Roku 2015, którą otrzymał Port Śródlądowy w Iławie. Właścicielem portu jest powiat iławski.

— Czy w tym roku powtórzymy sukces? Nie wiem — mówi Marek Polański, starosta iławski. — Jednak mamy dobrego kandydata: lądowisko dla helikopterów, które powstało na dachu naszego szpitala powiatowego w Iławie. Inwestycja została zrealizowana m.in. dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Nowe lądowisko było bardzo potrzebne. Jest przy tym funkcjonalne, bo helikoptery mogą tu lądować przez całą dobę.

Głosowanie na Inwestycję Roku 2016 rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 4 listopada. Wybierzemy inwestycje, przedsiębiorców oraz firmy z regionu, które wniosły znaczący wkład w rozwój gospodarczy Warmii i Mazur, oraz samorząd (na terenie którego znajdują się inwestycje) za okazaną pomoc i wsparcie.
Tytuły zostaną przyznane w kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom. Dodatkowo komisja konkursowa wybierze przedsiębiorstwo/przedsiębiorcę Inwestycji Roku 2016.

Lista inwestycji jest otwarta. Jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, wyślijcie e-mail na adres: kontakt@wm.pl. W treści należy podać inwestycję/firmę i kategorię.

am