To pierwszy taki kongres w regionie. Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości

2017-09-22 09:00:38(ost. akt: 2017-11-11 09:30:21)

Autor zdjęcia: archiwum GO

To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi przedsiębiorców z naszego regionu i najlepszych trenerów mentalnych z całej Polski. 16 listopada w Olsztynie odbędzie się Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości. To pierwsze takie wydarzenie na Warmii i Mazurach.
Wszystkie branże organizują swoje targi i kongresy. Takiego wydarzenia do tej pory nie było na Warmii i Mazurach. Dlatego pora to zmienić!

Zapraszamy na pierwszy w regionie Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości. Co to takiego? To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi znanych przedsiębiorców z regionu oraz dynamicznie rozwijające się start-upy, a także jednych z najlepszych polskich mówców, inspiratorów, trenerów i mentorów z Polski.

Stworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i technologią. Zaprezentujemy innowacyjne pomysły i zainspirujemy do osiągania sukcesu w życiu. Pokażemy, jak budować markę swojej firmy, gdzie szukać dobrych praktyk w biznesie i jak zainwestować w siebie, by osiągać wymarzone cele.

Kongres Przyszłości odbędzie się 16 listopada w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie. Zapewniamy, że — dzięki pięciu blokom tematycznym — każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

W jednym z bloków tematycznych powiemy o tym, jak wykorzystać innowacje w rozwoju biznesu. Zaprezentowane zostaną odnoszące sukces lokalne start-upy, przedstawione zostanie to, w jaki sposób dzięki social media success story pozyskać nowych klientów. Odbędą się też prezentacje najnowszych rozwiązań z wykorzystaniem technologi.

Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie: Jak żyć w małych miastach? Tu z pomocą przyjdą przedstawiciele sieci miasteczek Cittaslow. Przypomnijmy, idea Cittaslow narodziła się w Toskanii we Włoszech w 1999 r.

W odróżnieniu od współczesnych centrów turystyki masowej (jak Majorka czy Lazurowe Wybrzeże) w tych miejscach zaczęto preferować turystykę zrównoważoną, zgodnie z zasadami: wolno, cicho, mało, dokładnie i aktywnie. Organizacja skupia miasta liczące do 50 tys. mieszkańców.

Kolejny blok tematyczny dotyczy zdrowia i zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza poświęcona będzie biznesowi, odbędą się szkolenia dla menadżerów klubów fitness, ośrodków sportowych, blogerów fitness, trenerów personalnych i dietetyków.

Podpowiemy, jak budować wizerunek danej imprezy lub organizacji sportowej, powiemy też o źródłach finansowania i zarządzaniu budżetem projektu. W drugiej części zaprosimy na wykłady motywacyjne na temat zdrowego stylu życia.

Następny panel jest ściśle powiązany z naszym regionem — mówi o sile drewna i wody. Potentaci tej branży z Warmii i Mazur przedstawią sposoby na biznes i sukces. Powiedzą też o możliwościach wykorzystania funduszy i wskażą najbardziej obiecujące kierunki rozwoju w gospodarce regionu.

W bloku tematycznym pt. „Jak nie zwariować w otaczającym nas świecie i odnieść sukces?” wystąpią znani w Polsce i na świecie trenerzy mentalni m.in. Jakub B. Bączek, Łukasz Jakóbiak i Andrzej Cichocki. Wyjaśnią, jak ważne jest stawianie na własny rozwój, jak odnieść sukces, otworzyć umysł i znaleźć sposób na spełnianie marzeń.

Jakub B. Bączek to wykładowca biznesowy i akademicki. Jest właścicielem Akademii Trenerów Mentalnych. Był m.in. trenerem mentalnym polskich siatkarzy, którzy w 2014 r. zdobyli mistrzostwo świata. Na jego szyi również zawisł złoty medal.

Na Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości będzie mówił o futurologii biznesu. — Czyli o socjologii biznesu przyszłości — precyzuje Jakub B. Bączek.

I dodaje: — Elon Musk wysyła ludzi w kosmos, finansuje projekt hyperloop (poruszająca się w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem kapsuła do transportu ludzi i towarów, poruszająca się z prędkością światła — red.), mamy też elektryczne auta. To pokazuje, że przez jakiś czas w technologizacji świata i rozwoju cywilizacyjnym mieliśmy pewien zastój.

Dlaczego? — Nawet nowe modele telefonów były zbliżone do tych, które już były — odpowiada Bączek. — Elon Musk dał mocny sygnał, żeby kreować zupełnie nowe rzeczy i jest taka ciekawa dziedzina w socjologii biznesu, czyli futurologia, gdzie zastanawiamy się, jakie są branże i zawody przyszłości.

w sprawie kongresu pod nr. tel. 500 603 603, e-mail: kontakt@wm.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kongresprzyszlosci.pl.

Kontakt :

mp