Podstawówki z województwa warmińsko-mazurskiego mają szansę na remont szkolnej łazienki

2017-09-19 13:51:00(ost. akt: 2017-09-19 14:05:31)

Autor zdjęcia: mat.organizatora

Trwa program „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Szkoły, także z województwa warmińsko-mazurskiego, które dołączą do programu, mają szansę na remont szkolnej łazienki w wysokości 30 tys. złotych.
Założenia programu „Wzorowa Łazienka” są wynikiem badań i obserwacji, z których wynika, że szkolne łazienki postrzegane są przez uczniów i rodziców jako niefunkcjonalne, stare, zaniedbane i niewyposażone w podstawowe środki higieny. Ich stan negatywnie ocenia także co trzecie biorące udział w badaniu dziecko.

Ponadto aż 39% uczniów zgłasza swoim rodzicom problemy związane z korzystaniem ze szkolnych toalet1. Dodatkowo, nie wszyscy uczniowie mają dostęp do edukacji w zakresie higieny. Program „Wzorowa Łazienka” ma pomóc zmienić tę sytuację.

Jak wziąć udział w programie i mieć szansę na nagrodę?
Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi zarejestrować się na stronie www.wzorowalazienka.pl. 1200 placówek, które zgłoszą się do programu jako pierwsze, otrzyma specjalne paczki powitalne.

Rejestracji może dokonać dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za jego zgodą do 30 listopada 2017 r. Głosowanie na zarejestrowane szkoły jest możliwe do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail.

Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł. Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas środków czystości.