Studia – skąd wziąć pieniądze?

2017-09-15 10:07:06(ost. akt: 2017-09-19 16:11:14)   Artykuł sponsorowany
Czy świnka skarbonka to jedyne rozwiązanie?

Czy świnka skarbonka to jedyne rozwiązanie?

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Chcesz iść na studia, ale obawiasz się, że cię po prostu nie stać? Nie rezygnuj zbyt łatwo. Jest kilka możliwości, które możesz wykorzystać. Masz do wyboru studia dzienne (obecnie zwane stacjonarnymi), zaoczne (niestacjonarne) i podyplomowe. Możesz również postarać się o stypendia bądź dofinansowania w wysokości 50%, 80%, a nawet do 110% kosztów studiów!

Studia dzienne, czyli stacjonarne

Tylko z pozoru są darmowe. Tak naprawdę to najbardziej kosztowna opcja kształcenia. Według corocznego „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą” przygotowanego przez Aegon studia dzienne wraz z utrzymaniem się w mieście, opłatami za mieszkanie, wyżywienie i pomoce naukowe w poszczególnych ośrodkach kształtują się w granicach 910 zł w przypadku najskromniejszego utrzymania do 3050 zł w przypadku mało oszczędnego studenta. A mówimy tu o kwotach jedynie za miesiąc!

Za:www.aegon.pl/siteassets/media/raporty/raport_aegon_koszty_studiowania_w_polsce_za_granica_2016.pdf

Za: www.aegon.pl/siteassets/media/raporty/raport_aegon_koszty_studiowania_w_polsce_za_granica_2016.pdf

Co możesz zrobić, aby mieć pieniądze na studia stacjonarne?

— Wybierz studia w miejscu zamieszkania, jeśli masz taką możliwość.

— Zobacz, czy kwalifikujesz się do kredytu studenckiego. Jest to bardzo korzystnie oprocentowana pożyczka, w której część odsetek spłaca państwo. Rata takiego kredytu może wynieść od 400 do nawet 1000 zł miesięcznie.

— Sprawdź możliwości uzyskania stypendium socjalnego. Pamiętaj, że dzięki dobrym wynikom na kolejnych latach studiów możesz otrzymać stypendium naukowe. Niestety nie jest to rozwiązanie na 1-szy rok studiów.

— Przemyśl wyjazd wakacyjny za granicę do pracy sezonowej. W ten sposób w dwa bądź trzy miesiące zarobisz na dużą część swoich wydatków związanych ze studiami dziennymi.studenci WSIiE TWP w czasie zajęć

Studia zaoczne

Obecnie zwane niestacjonarnymi. Są wygodniejsze finansowo, ponieważ dają Ci możliwość pracy zawodowej na pełen etat. Nie obciążają również tak bardzo czasowo, choć wymagają więcej samodyscypliny. A przede wszystkim – dają Ci niezależność od decyzji i możliwości Twoich rodziców.

Studia niestacjonarne są płatne. Koszt jest zależy od uczelni, kierunku i roku studiów, różnice są bardzo duże. Studia zaoczne za 1 rok w przypadku 10 najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce kosztują, w zależności od miasta i kierunku, od 3550 zł (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) aż do 21 000 zł (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie). Studia na Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie kosztują już od 260 zł/miesiąc.


Pamiętaj, że studiując niestacjonarne oszczędzasz mnóstwo kosztów związanych zwłaszcza z wynajmem mieszkania i utrzymaniem się w większym mieście. Zjazdy odbywają się zwykle co dwa tygodnie w weekendy, zatem potrzebujesz zatroszczyć się jedynie o 2 noclegi miesięcznie.

Osobna kategoria to studia podyplomowe – jeśli ukończyłaś/ukończyłeś już poprzednie etapy edukacji. Studia podyplomowe służą przede wszystkim pogłębieniu wiedzy w danym zakresie i są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą uzyskać awans zawodowy i społeczny dzięki dodatkowym kompetencjom.

Co możesz zrobić, aby mieć fundusze na studia zaoczne bądź podyplomowe?

— Wybierz studia w miejscu zamieszkania bądź w regionie, jeśli masz taką możliwość.
— Tak jak na studiach stacjonarnych, możesz starać się o kredyt studencki.
— Jeśli spełniasz warunki, będą Ci przysługiwały stypendium socjalne bądź naukowe. Ich wysokość jest różna w zależności od uczelni, kierunku, średniej ocen oraz Twojej sytuacji materialnej.

Dofinansowania specjalne

Specjalne oferty obniżenia kosztów studiowania są przygotowane dla Ciebie, jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności bądź już pracujesz - szkoda by z nich nie skorzystać.

Studia podyplomowe

Na niektórych uczelniach można podjąć studia z refundacją 50% lub 80% kosztów. Takie działanie jest możliwe dzięki programowi Warmińsko-Mazurskiego Systemu Finansowania Usług Rozwojowych. Ze wsparcia skorzystać mogą przedsiębiorcy i pracownicy sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Mogą oni uzyskać dofinansowanie m.in. na realizację studiów podyplomowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jedną z uczelni, jedyną w Kętrzynie i Olsztynie, która uzyskała pozytywną weryfikację PARP, a tym samym umożliwia studiowanie z refundacją, jest Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP.


Niepełnosprawność

Możesz uzyskać różnego rodzaju wsparcie, zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Pomoc w uzyskaniu stypendiów specjalnych jak i innych rodzajów pomocy finansowej np. ze środków PFRON. Możesz otrzymać fundusze na studiowanie przewyższające koszt studiów!

— Pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjonowaniem na Uczelni, np.: dostosowanie formy egzaminu do potrzeb studenta, tworzenie indywidualnych warunków korzystania z biblioteki, adaptacja elektroniczna materiałów dydaktycznych

— Dostosowanie programu nauczania i pomocy naukowych do różnych rodzajów niepełnosprawności.

— Współdziałanie z innymi jednostkami organizacyjnymi Uczelni na rzecz pełnej integracji społecznej oraz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

— Dzięki funkcji Pełnomocnika Rektora ds. studentów niepełnosprawnych otrzymasz osobiste wsparcie w rozwiązaniu zgłaszanych problemów.

Zainteresuj się ofertą Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie:
— Ponad 20 lat na rynku lokalnym
— Uczelnia Liderów 2017, z programem dostosowanym do potrzeb rynku pracy
— Niskie ceny – wysoka jakość
— Stypendia, dofinansowania
— Studia i praktyki zagraniczne w programie Erasmus+
— Wsparcie dla niepełnosprawnych


Powodzenia w wyborach życiowych!


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marian Teresa #2623057 | 194.99.*.* 14 lis 2018 06:32

  Witam wszystkich, nazywam się Marian i jestem tu, aby dać krótkie świadectwo o tym, jak udało mi się uzyskać prawdziwą pożyczkę, po tym, jak zostałem oszukany zbyt wiele razy. Uważałem, że rezygnacja jest najlepsza, więc nie miałem nic wspólnego z internetowymi pożyczkodawcami. więcej, aż do dnia, w którym przeglądałem internet i widziałem kobiety z Polski, które pisały na Facebooku, że udało jej się zdobyć prawdziwą legit pożyczoną po tylu razach, myślałem, że spróbowanie byłoby znów najlepsze i Skopiowałem firmowy e-mail i wysłałem do nich tekst z prośbą o pożyczkę w wysokości 500 000 euro, aby móc ponownie rozpocząć działalność, otrzymałem od nich odpowiedź i powiedzieli mi, żebym nigdy się nie martwił, że zamierzają mi pomóc z pożyczką i wierzyłem im tak bardzo, że modliłem się do Boga i czekałem na nich, przyjąłem wszystkie ich procedury i ku mojemu największemu zaskoczeniu wysłano mi na rachunek bankowy pożyczkę w wysokości 50000 euro, nigdy nie wierzę, że takie firmy pożyczkowe wciąż istnieją, dopóki nie spotkam się Pani Jorge Grace, dyrektor zarządzający Grace loa n firma, proszę mój przyjacielu, jeśli jesteś zmęczony oszukanym online, skontaktuj się z panią Jorge Grace, są wiarygodnymi pożyczkodawcami kredytowymi, jestem szczęśliwy dzisiaj i moja firma się świetnie rozwija, wszystko dzięki im za pomoc i modlę się o moje Boże błogosławieństwo je dla mnie, na wypadek, gdybyś był w takiej sytuacji jak ja, skontaktuj się z nimi w ich firmowym mailu {jorgegraceloanfirm@gmail.com} oni są najlepsi ze wszystkich i zapewniam cię, że nigdy cię nie zawiedzie lub cię zawiedzie, ona pomogło wielu ludziom, jestem dziś bardzo szczęśliwy dzięki pani Jorge Grace i jej organizacji. Marian Teresa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Tony Rock #2558811 | 5.254.*.* 19 sie 2018 19:40

  Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz? Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną? Myślisz o założeniu własnego biznesu? Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach. Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie? Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com} INFORMACJ E DOTYCZĄCE ZBIORÓW: Kwota kredytu: Nazwa pożyczkobiorców: Dane kontaktowe kredytobiorcy: Ty i państwo: Miasto: Narodowość: Finan sowanie pożyczki: Czas trwania pożyczki: Status cywilny: Łata: Seks: Miesięczny przychód: E-mail: fhacyberservics@gmail.com Numer telefonu: +1903) 568-0039 Pan Tony Rock Konsultant generalny

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. alekska #2438173 | 88.156.*.* 11 lut 2018 15:53

  Z tego, co wiem o wysokie stypendia można się też ubiegać w Uczelni Korczaka. Moja koleżanka tam studiuje (uczelnia znajduje się w pobliżu Galerii Warmińskiej) i korzysta właśnie z takiego stypendium. Poza tym tańsze od studiów tradycyjnych są studia z wykorzystaniem e-learningu. Niższe są po prostu koszty organizacji takich studiów.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. oewsb #2336162 | 79.185.*.* 25 wrz 2017 18:51

  Witam! Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi zapraszam na nie do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na naszej stronie internetowej wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Aplikując na studia w terminie do 16 października można zaoszczędzić minimum 550 zł (w zależności od wybranego oddziału uczelni): 300 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 250 zł dzięki zniżce w opłacie wpisowej (150 zł zamiast 400zł). Zapraszam! Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

  odpowiedz na ten komentarz