Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Kowalach Oleckich

2017-09-06 16:02:50(ost. akt: 2017-09-06 16:05:22)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W poniedziałek, 4 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich powitała nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek zakomunikował wszystkim, iż wakacje dobiegły końca i czas powrócić do szkolnych obowiązków.
Dyrektor szkoły Elżbieta Kucharzewska serdecznie powitała uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne po wakacyjnej przerwie.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, iż nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele zmian i wyzwań, którym wspólnie musimy sprostać. Zaważyła, że szkoła daje dzieciom i młodzieży nie tylko możliwość nieskrępowanego rozwoju na płaszczyźnie intelektualnej i kulturalnej, ale także pełni funkcję wychowawczą, co jest jednym z jej priorytetowych zadań.

Pani Elżbieta Kucharzewska przedstawiła również swojego zastępcę, którym został
Andrzej Szcześniak, a także bardzo serdecznie powitała pierwszoklasistów.

Inaugurację nowego roku szkolnego uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy z artystycznym rozmachem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki tematycznie związane ze szkołą i minionymi wakacjami. W wystąpieniu nie mogło zabraknąć również humorystycznych wskazówek dotyczących tego, jak poradzić sobie z nauką i słabymi ocenami. Część artystyczna miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że szkoła jest miejscem przyjaznym oraz bezpiecznym.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali podopiecznych z planami lekcji oraz sprawami organizacyjnymi.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzesło #2322338 | 91.233.*.* 7 wrz 2017 09:49

    To wolne krzesło, zdjęcie nr 5, czekało na wójta? Nie raczył przybyć na uroczystość w największej, gminnej szkole?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)