Kilogramy narkotyków za prawie milion złotych. CBŚ zatrzymało grupę przestępczą [ZDJĘCIA i FILM]

2017-07-26 11:30:28(ost. akt: 2017-07-26 10:52:05)

Autor zdjęcia: CBŚP

Policjanci z całej Polski, w tym funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie przy wsparciu antyterrorystów zlikwidowali 3 laboratoria produkujące amfetaminę, 5 plantacji konopi i zabezpieczyli narkotyki warte prawie milion złotych. W związku ze sprawą zatrzymano 7 osób.
Specjalna grupa śledcza do zwalczania przestępczości narkotykowej wpadła na ślad osób, które produkowały amfetaminę, która następnie była wprowadzana w dużych ilościach na rynek. Oprócz amfetaminy, przestępcy zajmowali się uprawą konopi i znacznych ilości marihuany.

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 7 osób z województwa mazowieckiego i podlaskiego. W trakcie zatrzymań zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien prawie ćwierć miliona złotych w gotówce, samochody i wartościowe przedmioty.


W trakcie śledztwa zlikwidowano trzy laboratoria do produkcji amfetaminy. Zabezpieczono prawie 8 kilogramów amfetaminy, 8 litrów jej płynnej postaci, prawie 200 gramów kokainy, 149 sztuk tabletek ekstazy oraz substancje chemiczne potrzebne do produkcji amfetaminy.

W trakcie prowadzenia czynności zabezpieczono ponadto 5 plantacji konopi, 484 krzewy tej rośliny oraz 12,5 kilogramów marihuany. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę około miliona złotych.


Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokurator postawił podejrzanym zarzuty związane z produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymanym grozi za do kara do 15 lat pozbawiania wolności. Cała siódemka została tymczasowo aresztowana.

Policjanci zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


W śledztwie i zatrzymaniach brali udział policjanci CBŚP z Olsztyna, Kielc i Kalisza oraz funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP przy wsparciu antyterrorystów z BOA oraz SPAP.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Matylda #2295722 | 188.125.*.* 26 lip 2017 15:44

    Proszę, jeszcze nie mamy stadionu w Olsztynie a już się kibole panoszą - handel prochami i dopalaczami, nielegalne salony gier. Dajmy swoje podatki na stadion, to chłopaki będą mieli gdzie się spotykać i werbować nowych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)