Plebiscyt ELka na 6. Tradycyjny kurs to podstawa

2017-07-25 13:36:16 (ost. akt: 2017-07-25 14:05:43)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jeszcze tylko przez tydzień można głosować na tych, którzy uczą nas jeździć. Ośrodek Szkolenia Ekspert z Pisza w tym momencie zajmuje drugie miejsce w rankingu regionalnym ELka na 6. Czy ma szansę wyprzedzić innych? Wszystko zależy od was.
OSK Ekspert z Pisza jest młodą szkoła jazdy, działa od kwietnia 2016 roku. Jednak jej właściciel Andrzej Sawicki jest już doświadczonym instruktorem. Otwierając swój biznes wchodził na zbadany już przez siebie grunt.
— Dziś prawo jazdy to podstawa, ludzie dobrze to wiedzą i chętnie się do nas zgłaszają. Zwłaszcza że prócz tradycyjnych kursów oferujemy również dość nowatorskie metody nauki — podkreśla pan Andrzej. Szkoła jazdy dysponuje trolleyami, czyli bocznymi kółkami doczepianymi do tylnych kół aut. — Nie jest to obowiązkowe, ale warto z tego skorzystać. Dzięki trolley-om na placyku w bezpiecznych warunkach można sobie potrenować wpadanie w poślizgi. To bardzo ważne, zwłaszcza że wielu ludzi zdaje prawo jazdy latem — podkreśla właściciel.

Szkoła stawia też na uzupełnianie wiedzy poprzez nowe media. Prowadzi swój Facebook, gdzie umieszcza różne memy i filmiki w ciekawy sposób pokazujący jak np. z powodzeniem wcisnąć się na parkingu między dwa stojące w pewnej odległości auta, czyli jak dobrze wymierzyć odległości, aby każdy wyszedł z tych manewrów bez szwanku.

— Tradycyjny kurs to podstawa, ale warto zwracać uwagę też na alternatywne formy zdobywania wiedzy. Na naszym fanpagu umieszczamy też filmiki przestrzegające przed tym, czym kończy się zbyt szybka jazdy oraz debatujemy, nad tym czy zielony listek to dobre rozwiązanie — podkreśla właściciel szkoły.
Zachęcamy szkoły jazdy do zgłaszania się do naszego plebiscytu ELka na 6. Żeby to zrobić, wystarczy nadesłać swoją kandydaturę (nazwę szkoły jazdy i miasto) drogą elektroniczną oraz akceptację regulaminu na adres (w przypadku Olsztyna i powiatu olsztyńskiego): ro@gazetaolsztynska.pl.

Głosowanie potrwa do 1 sierpnia do godz. 23.59. Kandydatury przyjmujemy do końca trwania plebiscytu. Mogą je zgłaszać czytelnicy, mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz instytucje, organizacje i stowarzyszenia. Tytuł ELka na 6 otrzymają szkoły, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuł powiatowy przyznamy wtedy, kiedy w plebiscycie wezmą udział minimum trzy szkoły z powiatu.

Szkoła, która uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów ze wszystkich powiatów, otrzyma wyróżnienie regionalne. Ogłoszenie wyników naszego plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.