Wypłać gotówkę na weekend. Kilka banków przeprowadzi prace serwisowe

2017-07-21 12:41:46(ost. akt: 2017-07-21 11:08:02)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Od piątku 21 lipca rozpoczną się prace serwisowe w wielu bankach. Mogą wystąpić problemy między innymi z płatnością kartą, czy w transakcjach internetowych.
Od piątku 21 lipca od godziny 23:30 będą trwały prace konserwacyjne w Eurobanku. Jak zapowiada bank, mogą wystąpić utrudnienia między innymi w dostępie do serwisu online, nie będą aktualizowane informacje w aplikacji mobilnej oraz w bankowości telefonicznej, czy nie będą działały wpłatomaty. Utrudnienia powinny zakończyć się w niedzielę o 13.

W piątek wieczorem problemy będą mieli również klienci BOŚ Banku, którzy nie będą mogli korzystać z części usług internetowych do godziny 10 w sobotę. Podobne utrudnienia czekają na petentów Getin Noble Banku. W tym przypadku przerwa serwisowa potrwa tylko od północy (noc z piątku na sobotę) do 2:45.

Z kolei Raiffeisen Polbank poinformował, że prace konserwacyjne potrwają od północy do godziny drugiej. W tym czasie nie będzie działać część systemów i aplikacji bankowych, a także niektóre strony internetowe banku.

W sobotę Od 1:30 do 6 mBank i Orange Finanse będą prowadziły prace modernizacyjne. W związku z tym nie będzie możliwe zalogowanie się na stronie banku oraz do aplikacji mobilnej.

W niedzielę i poniedziałek w godzinach 1:30-3:30 w cierpliwość muszą uzbroić się klienci PKO BP. Uniemożliwione będą mieli oni między innymi korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego oraz niektóre płatności w sklepach internetowych. Ponadto utrudnione będą wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach stacjonarnych.

W niedzielę od północy do poniedziałku do szóstej rano do bankowości internetowej i mobilnej nie będą mieli dostępu klienci Banku Zachodniego WBK. ING Bank Śląski ograniczy z kolei głównie transakcje bezgotówkowe. W tym przypadku utrudnienia potrwają tylko kilka godzin w niedzielę w nocy.