Wiemy, kto został SuperBelfrem 2017! Sprawdź wyniki plebiscytu

2017-06-23 08:51:41(ost. akt: 2017-06-23 09:41:53)
Wyrozumiali, z dużą wiedzą i zaangażowaniem. Tacy są najlepsi nauczyciele. Małgorzata Sowińska i Violetta Mossakowska skradły serca naszych czytelników i swoich uczniów. Zwyciężyły w naszym plebiscycie na SuperBelfra 2017.
Obie nauczycielki sukces zawdzięczają przede wszystkim ciężkiej pracy. Małgorzata Sowińska, zwyciężczyni w plebiscycie SuperBelfer w kategorii szkół podstawowych nie spodziewała się tak dobrego wyniku. Pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie (powiat Nidzica), gdzie uczy języka polskiego, jest też dyrektorem biblioteki w Kozłowie.

— Śledziłam ranking, ale nie spodziewałam się, że uda mi się wygrać — mówi. — Już sama nominacja jest dla mnie sukcesem. Zwłaszcza że do plebiscytu zgłosili mnie rodzice uczniów, których już nie uczę. Cieszy to, że ludzie mnie tak docenili.
W zawodzie nauczyciela Małgorzata Sowińska pracuje już 33 lata. I, jak mówi, co roku uczy się czegoś nowego. — Staram się podążać za młodymi nauczycielami. Pracuję na wysokich obrotach! Ciągle organizuję uczniom wyjazdy i inne atrakcje. Tytuł w końcu zobowiązuje — śmieje się nauczycielka.
A o sobie mówi wprost: — Wymagająca, ale sprawiedliwa. Dobro dzieci jest dla mnie najważniejsze.

Jakie ma plany na wakacje? — Część wakacji przepracuję, ale na pewno uda mi się wyjechać nad morze i w góry. Codziennie wstaję z uśmiechem i nazywam swoją pracę drugim domem. Mam nadzieję, że mój, zmarły parę lat temu syn, cieszy się razem ze mną z mojego sukcesu.

Z kolei zwyciężczyni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Violetta Mossakowska z Publicznego Gimnazjum w Dąbrównie (powiat ostródzki) zaczęła od podziękowań absolwentce gimnazjum za nominację do plebiscytu i wszystkim, którzy oddali na nią swoje głosy. — Było to dla mnie niesamowitym zaskoczeniem — podkreśla. — Nauczycielką jestem już 30 lat. Lubię mój zawód, choć zdarzają mi się i gorsze chwile. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i to jest w tym zawodzie intrygujące — przekonuje. — Pracuję jako nauczyciel biblioteki, rewalidacji i terapii pedagogicznej. Kiedyś pracowałam jako nauczyciel religii. Nasza praca wymaga wiele empatii dla ucznia. Uważam, że tylko uczeń spełniony, dowartościowany, taki, który ma zaspokojone potrzeby, może być szczęśliwy i właśnie w tym staram mu się pomagać.

Violetta Mossakowska ma dwa ukochane miejsca na ziemi. — Pierwsze to Dąbrówno, w którym się  urodziłam i mieszkam, a drugim jest serce Pienin — Szczawnica. Bardzo chciałabym w najbliższym czasie pojechać w Pieniny.
Nasza laureatka z innymi nauczycielami organizowała kolonie w Klewkach dla najuboższych dzieci z gminy, była koordynatorką projektów, które integrowały uczniów ze społecznością lokalną, ostatni z nich pt. „Szukamy skarbów, których nie można zniszczyć”. — Te skarby to mieszkańcy naszej gminy i ich osiągnięcia, których nikt i nic nie zniszczy. Te działania byłyby niemożliwe bez udziału młodzieży, która ma niesamowite talenty.

Przez cały czas trwania naszego plebiscytu sylwetki kandydatów do tytułu SuperBelfra prezentowaliśmy w „Gazecie Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim” oraz w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Okazało się, że zawód nauczyciela wcale nie należy do łatwych. Ale to właśnie pasja do zawodu, zaangażowanie naszych kandydatów oraz ciągłe rozwijanie się pomaga młodym ludziom w starcie w dorosłość, rozwija ich pasje i często prowadzi do wielkiej kariery.
Plebiscyt prowadziliśmy we wszystkich powiatach w regionie.
pj

PLEBISCYT SUPERBELFER
TOP 10

szkoły podstawowe:

1. Małgorzata Sowińska, Kozłowo
2. Igor Nadolski, Szkotowo
3. Agnieszka Kucisz, Pisz
4. Jolanta Tomczak, Rogoż
5. Natalia Zadroga, Ruciane-Nida
6. Marcin Szczygieł, Węgorzewo
7. Maria Mielczarek, Rogoż
8. Anna Kaczmarzewska, Braniewo
9. Grażyna Truszkowska, Ełk
10. Renata Pisarska-Giecewicz, Braniewo

TOP 10
szkoły ponadpodstawowe:

1. Violetta Mossakowska, Dąbrówno
2. Eliza Argalska, Bartoszyce
3. Jerzy Pedzisz, Elbląg
4. Dariusz Kukiełko, Ełk
5. Piotr Augustynowicz, Ełk
6. Krystian Paluch, Węgorzewo
7. Katarzyna Maciaszek, Ełk
8. ks. Rafał Chwałkowski, Węgorzewo
9. Elżbieta Guziejko, Olecko
10. Anna Laudańska-Zając, Pisz