Przed wakacjami sanepid skontrolował miejsca wypoczynku

2017-06-22 19:32:20 (ost. akt: 2017-06-22 16:52:50)

Autor zdjęcia: ZW

Na przełomie maja i czerwca pracownicy państwowej inspekcji sanitarnej sprawdzili miejsca, w których wraz z inauguracją wakacji rozpoczną się turnusy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę kontrolerów wzbudziły miejsca, w których w roku ubiegłym dopatrzono się nieprawidłowości.
Od 22 maja do 9 czerwca pracownicy sanepidu sprawdzili 61 miejsc wypoczynkowych na Warmii i Mazurach. 49 z nich było w pełni przygotowanych do sezonu. Pozostałe 12 – z różnych przyczyn – nie było jeszcze gotowych na zakwaterowanie zorganizowanych grup wakacyjnych - czytamy w komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Warto zaznaczyć, że w porównaniu do roku ubiegłego, odsetek obiektów nieprzygotowanych do sezonu obniżył się o dwa procenty. Wówczas, na 69 sprawdzonych miejsc, 15 nie było gotowych na przyjęcie gości.

Głównymi przyczynami braku przygotowania do sezonu jakie wskazano były prowadzone w ośrodkach remonty, a także prace na terenie obiektów. Pozostałe to: niewłaściwy stan techniczny wyposażenia miejsc do kąpieli, brak wyniku badania wody do spożycia, a także wody basenowej oraz brak wystarczającego wyposażenia pokoi mieszkalnych.

W połowie ośrodków, w których trwają prace, zostaną one dokończone do rozpoczęcia wakacji. Pozostałe z nich będą gotowe najpóźniej 15 lipca.