Derby dla orła!

2017-06-16 13:40:27(ost. akt: 2017-06-16 13:58:27)

Autor zdjęcia: Orzeł Janowiec Kościelny

Na stadionie w Kucach odbyły się słynne 'derby' ! LKS Orzeł Janowiec Kościelny - UKS Jedynka Nidzica. Mecz zaczynaliśmy bez naszego podstawowego bramkarza ( Jakub Moszczyńskiego z powodu kontuzji) W bramce zastąpił go Paweł Szypulski!
Orzeł od początku meczu atakował i nie dawał gościom wejść w nasze pole karne! już w 5 minucie jest pierwsza akcja orła.. piłka trafia na prawe skrzydło do Mateusza Piotrowskiego a ten zgrywa do środka do Jakuba Iwanowskiego i mamy 1:0 dla Orła!

Nadal to my atakujemy chwile po pierwszej bramce odbieramy piłkę przerzucenie piłki i Mateusz Piotrowski wychodząc na sytuacje sam na sam wykłada piłkę Patrykowi Wiśniewskiemu a ten ze spokojem strzela na 2:0.

Po kopaninach w środku pola piłka trafia pod nogi Sebastiana Szczepkowskiego, a ten podaje do Mateusza Piotrowskiego i w 22minucie strzelamy gola na 3:0!

Przychodzi minuta 23 i piłka w polu karnym trafia w rękę naszego bocznego obrońcy i sędzia wskazuje ' 11 metr".

Do piłki podchodzi zawodnik Nidzicy i strzela w poprzeczkę ( trzeba zauważyć, że w tym sezonie każdy karny strzelany na naszą bramkę trafia w poprzeczkę!)

25 minuta to po raz kolejny akcja a prawym skrzydle Sebastiana Szczepkowskiego, który wykłada piłkę Jakubowi Iwanowskiemu, a ten strzela na 4:0!

Pod koniec 1 połowy padły także 2 sytuacje 100% dla zawodników gości lecz świetnie interweniował Paweł Szypulski w bramce!

Kończymy 1 połowę i z uśmiechami idziemy do szatni, druga połowa zaczyna się od faulu na Mateuszu Piotrowskim w polu karnym gości i sędzia wskazuje rzut karny.

Do piłki podchodzi Filip Dzięgielewski i ze spokojem strzela w lewy dolny róg i mamy 5:0! od tego gola Orzeł oddał inicjatywę rywalom i zaczęły się ataki na naszą bramkę lecz obrona Orła nie pozwalała wejść piłce w nasze pole karne.

W końcu przychodzi rzut wolny, który niestety goście strzelają i łapią gola kontaktowego 5:1! Obie drużyny oddały po kilka niegroźnych strzałów i mamy akcje dla Nidzicy.

Mateusz Domański wychodzi do rywala i niefortunnie interweniując doznaje kontuzji, a za niego wchodzi Arek Kozłowski, a za zmęczonego Jakuba Iwanowskiego Rafał Kopczyński!.

Strata naszego stopera sprawiła kilka bardzo groźnych akcji gości, i przychodzi kryzys, gdzie Orzeł nie może się zgrać a Nidzica to wykorzystuje i strzela nam 2 bramki..5:3. Dalej to jedynie ataki Nidzicy, których nie mogli wykorzystać.

Mamy koniec spotkania! 3pkt zostają w Janowcu i razem z kibicami mogliśmy świętować ten ostatni mecz w tym sezonie!

Trzeba zauważyć, iż w następnym sezonie w drużynie nie zobaczymy Mateusza Piotrowskiego, Filipa Dzięgielewskiego, oraz Łukasza Żabińskiego.

Życzymy im powodzenia w dalszym rozwoju swojej kariery piłkarskiej i również dziękujemy za godne reprezentowanie naszego zespołu przez te 2 sezony. Skład jakim wyszliśmy na te spotkanie:

Paweł Szypulski, Jakub Kowalczyk, Mateusz Domański, Patryk Szempliński, Patryk Wiśniewski, Adam Kopczyński, Mateusz Piotrowski, Jakub Iwanowski, Sebastian Szczepkowski, Łukasz Żabiński, Filip Dzięgielewski ( C )
Wielkie podziękowania należą się także naszym kibicom, którzy licznie przybyli na ten mecz i nas wspierali!