Kandydat do tytułu SuperBelfra 2017: Jestem po to, że pomagać uczniom

2017-06-14 10:44:56 (ost. akt: 2017-06-14 10:54:43)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Tylko do piątku można jeszcze zagłosować na swojego ulubionego nauczyciela. To nasi czytelnicy zadecydują, który z kandydatów zasługuje na zaszczytne miano SuperBelfra 2017. O ten tytuł walczy m.in. Dawid Karniłowicz z Gołdapi.
Z zajęć prowadzonych przez Dawida Karniłowicza w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi nikt nie ucieka. Lekcje wychowania fizycznego są tak samo poważnie traktowane jak pozostałe przedmioty. Ale stuprocentowa frekwencja i aktywność na lekcji to zasługa nauczyciela. Jest nie tylko pedagogiem, ale także autorytetem dla młodzieży.

W zawodzie wuefisty pracuje już 8 lat. Pamięta, jak jeden z jego uczniów nie chciał brać udział w zajęciach na basenie. Po roku umiał już pływać. — Każdy uczeń jest inny, są lepsi i słabsi — opowiada Dawid Karniłowicz. — Do każdego trzeba mieć podejście.

Wybierając studia na Akademii Wychowania Fizycznego, Dawid Karniłowicz widział już siebie w roli nauczyciela. Uczniowie śledzą jego lekkoatletyczne dokonania i gratulują sukcesów. Zresztą sami z zawodów często wracają z medalami i z dyplomami.

Jednak nie każdy uczeń jest miłośnikiem sportu. Ale pan Dawid wie, jak zachęcić do aktywności osoby, które trochę gorzej radzą sobie z ćwiczeniami. — Zdarza się, że ktoś od razu mówi do mnie: „Ale ja tego nie potrafię”. Odpowiadam wtedy, że ja jestem właśnie po to, żeby pomóc — mówi nauczyciel.


at

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PODSTAWOWE

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.