Wiemy, kto z kim zagra w Turnieju Dzikich Drużyn! [FILM]

2017-06-06 18:28:38(ost. akt: 2017-06-07 09:44:09)

Autor zdjęcia: Marcin Osiak

Jeszcze nie wiemy, kto wzniesie w górę zwycięskie puchary, ale wiemy, kto z kim zagra w Turnieju Dzikich Drużyn. I wiemy, że na boisku nie zabraknie emocji. We wtorek odbyło się losowanie grup w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Świadkami losowania grup było dwanaście pucharów. To one trafią do rąk najlepszych zespołów sobotniego Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”.
W rolę „sierotki”, która losowała drużyny, wcieliła się Monika Nowakowska, redaktor naczelna magazynu „Fit Nie Fat”, który promuje zdrowy styl życia. Później wystarczyło kilkanaście minut i wszystko stało się jasne. Wiemy już, kto z kim zagra.

W najmłodszej kategorii wiekowej 2006 i młodsi nie ma podziału na grupy, drużyny rozegrają małą ligę, tzn. każdy zespół zagra osiem spotkań. Zagrają: FC Jezioranka, Stawigudzkie Chłopaki, FC Fortuna Gągławki, Piąteczki i Stawiguda. Drużyny, które zajmą miejsca 3. i 4., zagrają o trzecie miejsce, natomiast ekipy z miejsc 1. i 2. powalczą w finale o najwyższy stopień podium.

W starszej kategorii 2003 i młodsi turniej rozegramy w dwóch grupach. W grupie B czeka nas bratobójczy, a więc na pewno emocjonujący pojedynek w drodze do finału. Naprzeciwko siebie staną bowiem Energetycy 1 i Energetycy 2. — O kurczę, ale niefart... — skomentował losowanie Paweł Reisch, trener pierwszego zespołu. — Ale nic to, skoro tak wyszło, to nie ma innego wyjścia. Będziemy walczyć.

W grupie z Energetykami zagra jeszcze drużyna FC Orły Kormoran, a w drugiej grupie: Red Olsztyn, Stawiguda i FC Wymiatacze. Bratobójczego pojedynku nie będzie natomiast w kategorii 1998 i młodsi, ponieważ dwa zespoły z Lidzbarka Warmińskiego: ORC 1 i ORC 2 zagrają w różnych grupach. Ale nie wykluczone, że obie ekipy spotkają się na przykład w finale.

Przypomnijmy też, że we wtorkowym losowaniu, jak w latach ubiegłych, nie rozstawialiśmy żadnej drużyny. Decydował los, który jak wiadomo, potrafi być przekorny.

W trakcie trwania losowania grup na naszą pocztę e-mailową dotarła też smutna wiadomość. Z udziału w rozgrywkach wycofał Black Bull Olsztyn w kategorii open. Nasz smutek nie trwał jednak zbyt długo, ponieważ na liście rezerwowych było jeszcze kilka ekip, tak więc w miejsce „Czarnych Byków” wskoczył zespół MPK Olsztyn. Nazwa tej drużyny nie jest przypadkowa.

— Nasi piłkarze są pracownikami biurowymi MPK, kierowcami, motorniczymi i mechanikami — tłumaczy Grzegorz Zieliński, dyspozytor olsztyńskiej spółki. — Komunikacyjną piłkarską ekipę mieliśmy, ale rozpadła się jakieś 10 lat temu i półtora roku temu się reaktywowaliśmy. Na razie się ogrywamy, to będzie nasz debiut w dużym turnieju, więc bardzo się cieszymy, że będziemy mogli u was zagrać!

A my w sobotę do Kortowa zapraszamy również kibiców, żeby dopingowali swoich faworytów. Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii, otrzymają puchary i medale. Statuetki wręczymy też najlepszym strzelcom, piłkarzom i bramkarzom. Pierwszy gwizdek na trzech boiskach olsztyńskiego kampusu rozlegnie się o godz. 9, zakończenie turnieju młodszych grup przewidujemy o godz. 14, a kategorii open o godz. 18.30.

Z kontuzjami piłkarzy walczyć będą ratownicy Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, natomiast obsługę sędziowską zapewni Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Podczas turnieju pomogą nam także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Mateusz Przyborowski