Uczniów traktuje jak ludzi

2017-06-01 19:25:43(ost. akt: 2017-06-01 19:26:48)
Marek Łajkowski przy tablicy.

Marek Łajkowski przy tablicy.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Choć uczy najtrudniejszych przedmiotów w szkole, to cieszy się zaufaniem uczniów. Zwierzają mu się i radzą w życiowych sprawach. Dziś przedstawiamy sylwetkę Marka Łajkowskiego, kandydata na SuperBelfra 2017 z Bartoszyc.

Marek Łajkowski uczy matematyki i fizyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 2 w Bartoszycach od sześciu lat. Jedną klasę ma też w Gimnazjum nr 2. Kto go zgłosił do plebiscytu SuperBelfer 2017? Twierdzi, że nie ma pojęcia. — Domyślam się, że to któryś z uczniów — mówi. Nie narzeka na kontakt z nimi.
— Dzieli nas stosunkowo niewielka różnica wieku i wiele razy zwierzają mi się lub radzą się w swoich życiowych sprawach — opowiada. I podkreśla: — Mają do mnie zaufanie bo traktuję ich jak ludzi.

Łajkowski jest absolwentem bartoszyckiego "Mechaniaka" i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
— Skończyłem studia nauczycielskie I stopnia z matematyki i fizyki. Na wszelki wypadek ukończyłem też studia II stopnia w kierunku matematyki stosowanej — wylicza. — To tak na wszelki wypadek, bo w czasie studiów słyszałem, że mogą być kłopoty z pracą w zawodzie nauczyciela. Po roku rozpocząłem pracę, o której marzyłem od czasów licealnych — mówi nauczyciel.
Uczy mało lubianych i najtrudniejszych przedmiotów. Uczniowie z obawami podchodzą do matury z matematyki.
— Tłumaczę im, że nawet ja mógłbym jej nie zdać na sto procent, bo w tej dziedzinie łatwo o pomyłkę i roztrzepanie — śmieje się.

Cieszy się, gdy uczniowie zwracają się do niego o pomoc w rozwiązaniu matematycznego problemu lub o sprawdzenie, czy jakieś zadanie rozwiązali prawidłowo. — Oznacza to, że zależy im na wiedzy i lepszych wynikach — mówi Łajkowski.

Udział w plebiscycie traktuje jako formę wyróżnienia i docenienie jego pracy.
Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą brać w nim udział czynni zawodowo nauczyciele z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów.

Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”.

Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12. Szczegóły na naszych serwisach powiatowych i na gazetaolsztynska.pl.

Andrzej Grabowski
a.garbowski@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magdalena #2258156 | 80.52.*.* 2 cze 2017 08:42

  Brawo Marku , 3mam kciuki!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ktoś #2258111 | 93.105.*.* 2 cze 2017 07:30

  Nie rozumiem. Ilu uczniów może uczyć najlepszy nawet nauczyciel? Kilkudziesięciu ? No to dostanie kilkadziesiąt głosów. Na wsi nauczyciel może uczyć mniej uczniów, klasy są mniej liczebne i jest ich mniej. Dostanie mniej głosów. A potem na podstawie zebranych "głosów" ma się okazać, który "wygrał"? To jakieś niepoważne jest. Uważam to całe głosowanie za żenujące i niepotrzebne. Owszem, można napisać o wyróżniających się nauczycielach (o ile ich ktoś zgłosi), ale na tym bym poprzestała. Zrobiłam coś w rodzaju galerii najlepszych belfrów. Nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxxxxc #2258005 | 95.160.*.* 1 cze 2017 23:24

   Niektórzy przyczepią się wszystkiego.. A ja popieram kandydaturę Pana Marka. Nauczy dobrze przy czym zażartuje i zadba o dobrą atmosferę. Nauczyciel idealny! ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. anonimowy uczen #2257964 | 95.160.*.* 1 cze 2017 22:51

   Jeden z lepszych nauczycieli w sql :]

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Wieliczki #2257920 | 84.184.*.* 1 cze 2017 22:02

   Mój typ: nauczyciel matematyki Marek Dobrzyń. Polecam!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)