CBA kontroluje Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie

2017-06-01 12:38:56(ost. akt: 2017-06-01 12:43:36)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: mat. arch. GO

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaczęło kontrolę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Funkcjonariusze sprawdzają czy strzelnica została zmodernizowana prawidłowo.
Ponad cztery miliony złotych kosztowała modernizacja strzelnicy na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W środę w uczelni pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak mówią, chcą sprawdzić czy inwestycja została przeprowadzona i rozliczona prawidłowo.

— Funkcjonariusze poinformowali władze WSPol o rozpoczęciu kontroli. Teraz będą sprawdzali dokumentację, będą także oglądali samą strzelnicę — mówi Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA. — Kontrola CBA dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji w związku z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad jego realizacją.
Chodzi o lata 2015-2017. Ma potrwać do końca sierpnia.
Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy WSPol, mówi, że modernizacja strzelnicy była niezbędna.

— Jest bardzo potrzebna studentom. Kiedy była zamknięta, musieliśmy korzystać ze strzelnic daleko od Szczytna. Teraz mamy porządną strzelnicę na własnym terenie — tłumaczy Piotrowski.
Strzelnica policyjna w Szczytnie powstała razem z uczelnią. Po latach okazało się jednak, że nie spełnia części norm. Chodziło głównie o zawartość ołowiu, którego normy były przekroczone wielokrotnie. W takiej sytuacji nie można było z niej korzystać.

— Stąd konieczność modernizacji. Musieliśmy zamontować dodatkowe urządzenia, w tym pochłaniacze i ekrany dźwiękoszczelne — mówi rzecznik uczelni. — Kosztowało to 4,2 mln zł.
Pieniądze na inwestycję dało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
— Resort widział konieczność modernizacji. Inwestycja została rozliczona w prawidłowy sposób. Nie mamy nic do ukrycia. Przedstawimy funkcjonariuszom wszystkie dokumenty, o które poproszą — zapewnia Marcin Piotrowski.
A inny pracownik uczelni dodaje: — Tu się drzwi nie zamykają. Jedna kontrola wchodzi, druga wychodzi — mówi.
Strzelnica jest teraz codziennie użytkowana. Ćwiczą na niej studenci i słuchacze szkoły policji.
Kontrolę przeprowadzają funkcjonariusze białostockiej delegatury CBA.

mk

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wladeczek #2258167 | 164.126.*.* 2 cze 2017 08:59

  To jak już są tak blisko, to zapraszamy do Olsztyna, do Ratusza. Popatrzeć na te układziki personalne, zwłaszcza między mafią z Rady Miasta, urzędasami i ich rodzinami a lokalnymi (i nie tylko) "deweloperami". Na dotychczasowe afery żadne ABW , CBA czy prokuratury nie reagowały (bo niby dlaczego sr..ć we własne gniazdo), to się rozkręcają, dzisiaj lotnisko, jutro zakaz parkowania na ulicach i jeden parking w mieście z opłatą 500+ za godzinę. Od lat w Olsztynie faktycznie rządzą te same osoby, wcale niekoniecznie z pierwszych stron gazet (i niezależnie od aktualnej sytuacji politycznej w kraju)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wizir #2258051 | 185.137.*.* 2 cze 2017 00:31

  Ciekawe kiedy i których oficerów od lansu i balansu zamkną :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kiedy Ratusz i afera WAMA SOFT ? #2257869 | 195.136.*.* 1 cze 2017 20:58

  ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Antoś #2257704 | 83.31.*.* 1 cze 2017 17:41

  Panie rzeczniku -strzelnica powstała jeszcze przed wojna 1939.Strzelalo na niej wojsko jednostki która opuścila Szczytno około 1956r.Sam osobiście z kolegami jako mlody mieszkaniec ul.Orłowskiej szukaliśmy czubków do strzelania procami.Przyznam jednak panu rację,że ołowiu tam było iprawdopodobnie jest masa.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. polak #2257668 | 78.131.*.* 1 cze 2017 17:02

   Nareszcie Nowy Komendant zaczął robić porządek w WSPol. Nacisnął na odcisk szczycieńskiemu układowi. Widać że kogoś zabolało albo zaboli bo zaczęto go atakować w lokalnej gazecie Kurek Mazurski w odwecie za to że jest uczciwy. Niech Pan Komendant weźmie do wsparcia Pana K. bo samemu będzie ciężko.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)