Mężczyzna wypadł z jachtu. Policjanci poszukują świadków zdarzenia

2017-05-28 17:44:38(ost. akt: 2017-05-28 17:49:48)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W minioną niedzielę na jeziorze Roś mężczyzna wypadł z łodzi żaglowej. Policjanci, strażacy oraz ratownicy MOPR natychmiast podjęli działania, by go odszukać. Czynności poszukiwawcze wciąż są prowadzone, ale mężczyzny wciąż nie odnaleziono.
Policjanci apelują do osób, które były świadkami tego zdarzenia o pomoc w ustaleniu dokładniejszego miejsca, gdzie doszło do tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że w niedzielę (21 maja 2017) roku po godz. 15.00 na jeziorze Roś z łodzi żaglowej wypadł mężczyzna. Natychmiast podjęte zostały działania przez służby ratunkowe. Policyjni wodniacy przez wiele godzin przeszukiwali akwen, a pozostali funkcjonariusze przeczesywali nabrzeże pod kątem odnalezienia tego człowieka. W akcji brali udział także strażacy z PSP w Piszu oraz ratownicy MOPR ze stanicy w Łupkach.

Działania poszukiwawcze prowadzone są od niedzieli. Od świtu do zmierzchu każdego dnia jezioro sprawdzają policyjni wodniacy wraz ze strażakami. Zaangażowana została także specjalistyczna grupa płetwonurków z PSP w Giżycku, która już kilkukrotnie analizowała a dno jeziora Roś przy użyciu sonarów. Pomimo prowadzonych poszukiwań mężczyzna ten nie został odnaleziony.

Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które widziały to zdarzenie o pomoc w sprecyzowaniu dokładnego miejsca, w którym mężczyzna wypadł z łodzi.

Świadków prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piszu, tel. 87 42 54 200 lub 997.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rob #2255120 | 81.15.*.* 29 maj 2017 13:45

    Sam wypłynie z czasem 20 lat temu kumpel też wypadł z motorówki na jeziorze Roś .Był sierpień też go szukano ,znaleziono go w trzcinach w pażdzierniku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)