Półmetek plebiscytu "Tak czy nie dla władzy". Ostatnie godziny głosowania!

2017-05-18 11:04:10(ost. akt: 2017-05-18 11:06:30)
Trwa nasz plebiscyt „Tak czy nie dla władzy”. Mogą w nim państwo oceniać radnych miejskich, wojewódzkich, starostów, burmistrzów i wójtów. Już 18 maja podsumujemy dotychczasowe wyniki. A więc: oceniaj swoją władzę!
W plebiscycie "Tak czy nie dla władzy" chcemy wspólnie z czytelnikami wyróżnić aktywnych samorządowców z Warmii i Mazur, a innych zmobilizować do pracy. W naszym plebiscycie można oceniać władzę przez cały rok, bo aż do 18 grudnia.

Jednak zgodnie z postanowieniami regulaminu zamierzamy z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego już teraz, w maju, pokazać, jak wyglądają aktualne rankingi. Będziemy brali pod uwagę liczbę głosów oddanych do czwartkowego wieczora, 18 maja. Na ich podstawie opublikujemy w poniedziałek 22 maja w Gazecie i Dzienniku podsumowanie dotychczasowych wyników plebiscytu "Tak czy nie dla władzy".

Plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” to dobra okazja do oceny pracy samorządowców z naszego regionu. Warto więc pospieszyć się z wysyłaniem sms-ów. Wyniki, jakie zaprezentujemy dzięki państwa głosom, będą swego rodzaju testem dla samorządowców.

Przypomnijmy, że Dzień Samorządu Terytorialnego jest obchodzony 27 maja. Zdecydował o tym Sejm w 2000 roku. Święto upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

W naszym plebiscycie można głosować w następujących kategoriach: prezydent i burmistrz, wójt, starosta, radny miejski, radny gminy, radny powiatowy, radny wojewódzki. W Gazecie i Dzienniku publikujemy rozmowy z samorządowcami w rubryce "Trzy pytania do..." Pytamy m.in. o najważniejsze inwestycje, o możliwości rozwoju gminy, o problemy, z jakimi przychodzą mieszkańcy. Takie rozmowy znajdą się także w Gazecie i Dzienniku w poniedziałek 22 maja przy okazji podsumowania rankingów "Tak czy nie dla władzy".

Szczegóły plebiscytu oraz listy kandydatów znajdują się w naszych serwisach powiatowych oraz na stronie internetowej „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.

red.