Po prostu kocham moich uczniów

2017-05-17 08:56:14(ost. akt: 2017-05-17 08:59:52)
Serdeczna, wyrozumiała, opanowana i sprawiedliwa – tak o Bożenie Pelik-Ogonowskiej, nauczycielce z Kiwit mówią uczniowie. Czy pani Bożena zdobędzie tytuł SuperBelfer 2017?

Serdeczna, wyrozumiała, opanowana i sprawiedliwa – tak o Bożenie Pelik-Ogonowskiej, nauczycielce z Kiwit mówią uczniowie. Czy pani Bożena zdobędzie tytuł SuperBelfer 2017?

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Serdeczna, wyrozumiała, opanowana i sprawiedliwa – tak o Bożenie Pelik-Ogonowskiej, nauczycielce z Kiwit mówią uczniowie. Mimo że ma za sobą wiele lat pracy, nie popadła w rutynę. Czy pani Bożena zdobędzie tytuł SuperBelfer 2017?
Bożena Pelik- Ogonowska ma za sobą 27 lat przepracowanych w zawodzie nauczyciela i ani jednej chwili zwątpienia. — Pierwsze kroki stawiałam w księgowości, ale to nie było to — opowiada.
Dziś w Zespole Szkół w Kiwitach (powiat lidzbarski) uczy muzyki, plastyki i historii. Choć ma dyplomy z wielu innych kierunków i może uczyć jeszcze innych przedmiotów.

To właśnie o niej w mailu do redakcji napisano „nauczycielka o matczynym sercu”. Wiadomość, że została zgłoszona do plebiscytu SuperBelfer spadła na nią jak grom z jasnego nieba. — Jestem bardzo zaskoczona — nie kryła nauczycielka. — To bardzo miłe!

Jak mówi, kocha dzieci. I nie mogłaby już pracować w innym zawodzie. — Nie ma złych dzieci. Są tylko uczniowie, którzy po prostu mają jakieś kłopoty — twierdzi. I z tych kłopotów uczniowie czasami po cichu się jej zwierzają. — Z każdą młodzieżą jestem w stanie dojść do porozumienia — mówi nasza kandydatka.

Przyznaje, że ona też czerpie wiedzę od dzieci. — Nie jestem omnibusem. Czasami zadadzą takie pytanie, że muszę się wgłębić w temat. Ale zwykle moi uczniowie uczą mnie po prostu cierpliwości — podkreśla.
Zdradza, że w jej zawodzie nie brakuje wzruszających chwil. A to ktoś o niej powie, że jest najlepszym nauczycielem na świecie, a to zostanie uhonorowana na koniec roku szkolnego wyjątkowym dyplomem.
W wolnych chwilach Bożena Pelik-Ogonowska lubi pielęgnować ogród. Wychowuje córkę, uczennicę poznańskiego liceum.
Czy to właśnie tej nauczycielce przypadnie tytuł SuperBelfra? To okaże się już wkrótce!

Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. W plebiscycie mogą brać udział czynni zawodowo nauczyciele pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-maila (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści, mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres e-mailowy stosowny do miejsca zamieszkania (powiatu), np. mragowo@gazetaolsztynska.pl czy bartoszyce@gazetaolsztynska.pl. Adres dla Olsztyna i powiatu olsztyńskiego to: ro@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”.

Aleksandra Tchórzewska


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nr 15 #2257556 | 185.140.*.* 1 cze 2017 14:59

  ja tą panią uwielbiam była moją wychowawczynią i jestem zadowolony :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ewa #2252371 | 213.5.*.* 25 maj 2017 10:04

  Tak narzekają byli uczniowie na panią Bożene a w plebiscycie jest na pierwszym miejscu.To kto wysyła te smsy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pan #2251148 | 94.254.*.* 23 maj 2017 20:00

   Witam. Bardzo miałem przykre sytuacja z ta Panią. To jest śmieszne ze ona ma zostać najlepszym nauczycielem. Byłem jej uczniem i nadodatek była ona moją wychowawczynią tragedia. Jej odzywki typu: masz zeby jak koń, albo wsadź sobie w d...W ten obrazek itp szkodą pisać.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. dawna uczennica #2249250 | 213.5.*.* 20 maj 2017 17:50

   chciałabym się wypowiedzieć na temat zachowania tej pani uważam że ta pani nie zasługuje na SuperBelder2017 Ponieważ w czasie którym uczyła mnie jak i moją klasę zachowywała się nie tak jak nauczycielka tak to bym określiła czy w sytuacji kiedy jedna z moich koleżanek uśmiechneła się pani zasugerowała że śmiej się zniej na ogół ta młoda dziewczyna była spokojna a jej minika twarzy była jak co dzień normalna i uśmiechnięta ale to nie jest najgorsze ta pani miała teksty typu kopne cię w odbyt , mój but będzie zaraz w twoim odbycie apeluje do rodziców tych młodych dzieci których uczy pani bożena czy ta pani zasługuje na takie wyróżnienie jeśli naprawdę ta pani otrzyma tą nagrodę to może znaczyć tylko że pomimo tego co ta pani robi może czuć się bez karna i dalej tak będzie się zachowywać do waszych i innych dzieci

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dzień codzienny #2247390 | 81.163.*.* 17 maj 2017 22:49

    Hahahaha... Ale czekajcie.... Wy tak na serio? Miałem jedną nauczycielkę której życzę jak najgorzej, co prawda nie jest to Pani Bożena, ale z pewnością zalicza się ona do tych nauczycieli których zapamiętam... Zapamiętam w złym znaczeniu :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (6)