Drugie życie naszych śmieci. Festyn rodzinny

2017-05-16 09:23:31(ost. akt: 2017-05-16 09:33:30)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

Chcesz się dowiedzieć, co się dzieje z twoimi śmieciami, kiedy znikają z twoich oczu? Otóż one zaczynają drugie życie. I właśnie to drugie życie naszych śmieci będzie można poznać w najbliższą sobotę w trakcie festynu na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie przy ul. Lubelskiej 53. Będzie też okazja przyjrzeć się z bliska supernowoczesnej śmieciarce i wyprodukować… coś z niczego.
– Podchodzimy do sprawy dwutorowo – zapowiada Mariusz Gawełda, prezes ZGOK. – Z jednej strony chcemy zaprezentować, jak wygląda praca naszego zakładu, jednego z najnowocześniejszych w Polsce. Będzie można na własne oczy zobaczyć, jak są przetwarzane odpady komunalne, w jaki sposób powstaje z nich cenne paliwo. Z drugiej strony – po prostu zapraszamy gości do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy sporo atrakcji.

Poza zwiedzaniem zakładu w programie festynu są m.in. warsztaty artystyczne: malowanie na szkle, produkcja papieru czerpanego, „coś z niczego”, „Chodź pomaluj mój świat” – kolorowanki dla najmłodszych, a także odpadowy… tor przeszkód.

Sobotni festyn, który potrwa od godz. 9 do 13, wchodzi w program Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Uwaga! W godzinach trwania imprezy będzie uruchomiona bezpłatna linia specjalna MPK z dworca PKP (przystanek koło baru Mc Donald’s) do ZGOK (ul. Lubelska 53). Od godz. 9 do 13 autobus będzie jeździł co 30 minut.