Kradziony wiatrowskaz kupił na targu. Usłyszał zarzut paserstwa.

2017-05-04 11:00:00(ost. akt: 2017-05-03 22:44:20)

Autor zdjęcia: Archiwum

Za przestępstwo nieumyślnego paserstwa odpowie przed sądem 42-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyzna miał zamontowany na swoim dachu miedziany wiatrowskaz w kształcie orła. Zwrócił on uwagę 38-letniego mieszkańca Pasymia, który rozpoznał w nim swoją własność, którą skradziono z jego domu w 2011 roku. 42-latek tłumaczył policjantom, że w zeszłym roku zakupił miedzianego orła na targu w Chorzelach. Jak dodał cena była na tyle atrakcyjna, że wolał kupić używanego za 100,-zł niż nowego za wiele więcej.
W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się 38-letni mieszkaniec Pasymia, który powiedział, że podczas pobytu w miejscowości Wielbark na dachu jednego z domów zauważył wiatrowskaz w kształcie orła, w którym rozpoznaje skradzioną mu sześć lat temu własność.
Szczycieńscy policjanci przesłuchali 42-letniego gospodarza domu w Wielbarku i okazało się, że mężczyzna w zeszłym roku na targu w Chorzelach zakupił ten wiatrowskaz za okazyjną cenę. Kwota 100,-zł była na tyle atrakcyjna, że mężczyzna nie zastanowił się czy aby przedmiot ten nie pochodzi z kradzieży.
Policjanci ostrzegają żeby uważać na tego typu okazje. Jak widać przypadkowy zakup, wydawałoby się zwykłego przedmiotu, zaważył na tym, że 42-latkowi przedstawiony został zarzut nieumyślnego paserstwa.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Podziel się informacją:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz-ojciec Brajana,Dżesiki,Ala iDelfiny #2237202 | 83.9.*.* 4 maj 2017 11:37

    Znam go. Na swoim podwórku ma pełno krasnali.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)