Wiceminister Szmit przywiózł dobre wiadomości dla Szczytna i Giżycka

2017-04-23 12:50:33(ost. akt: 2017-04-23 16:37:29)
Wiceminister Szmit podpisał w Olsztynie dokumenty uruchamiające trzy najnowsze inwestycje w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Dotyczą one DK 57 (Dębówko – Szczytno w ciągu ulic Gizewiusza i Śląskiej), DK 53 (Rozogi – Dąbrowy) i budowę ronda na skrzyżowaniu DK 59 z ul. Świderską w Giżycku.
Przy podpisaniu umów obecni byli radni z Rozóg, Szczytna i Giżycka (Piotr Andruszkiewicz, Mieczysław Dzierlatka, Jan Krysiuk i Henryk Żuchowski) , którzy zgodnie podkreślali, że mieszkańcy tych miejscowości od lat nie mogli doprosić się modernizacji tych odcinków dróg.

Rozpoczynając konferencję wojewoda Artur Chojecki poinformował, że koszt tych trzech projektów wyniesie 56 mln zł. Przypomniał, że w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej podpisze w tym roku umowy na sumę ok. 48 mln zł.

Wiceminister Jerzy Szmit mówił też o drodze Via Baltica (Warszawa–Łomża–Ełk–Suwałki–kraje nadbałtyckie), bardzo ważnej dla wschodnich Mazur. – To kluczowa inwestycja komunikacyjna dla wschodniej części naszego województwa – powiedział minister Szmit. – Zmodernizowane odcinki DK 65 łączące Gołdap – Olecko – Ełk, wpięte w S 61, znacząco poprawią dostępność komunikacyjną naszego regionu z resztą kraju, a także z Litwą, Łotwą i Estonią. Najbliższy przetarg dotyczy wprawdzie części drogi ekspresowej na odcinku Łomża – Ostrów Mazowiecka, ale coraz bardziej zaawansowane są działania na mazurskim fragmencie S 61 – dodał.

W czasie konferencji przypomniano też, że w naszym województwie trwa budowa 108 km dróg krajowych o wartości 4,5 mld zł, z czego 83,7 km jest przewidziane do oddania do użytku w 2017 roku. W trakcie postępowań przetargowych na budowę znajdują się kolejne 152 km. Na etapie przygotowania dokumentacji - 106 km.

W tym roku pojedziemy nową S7 na trasie Miłomłyn – Olsztynek (47,7 km) oraz Nidzica Napierki (22,7 km), i S51 Olsztyn – Olsztynek (13,3 km).