"Tak czy nie dla władzy”. Trzy pytania do starosty Jarosława Matłacha

2017-04-20 08:42:47(ost. akt: 2017-04-20 08:58:03)
Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z Jarosławem Matłachem, starostą szczycieńskim.
— Starostwo sprzedaje za 700 tys. zł budynek, w którym mieścił się Powiatowy Urząd Pracy. Aż tak krucho z powiatowymi finansami?
— Spokojnie, nasze zadłużenie wynosi tylko 4 proc. Obecnie PUP mieści się nowym budynku, stary obiekt jest nam już niepotrzebny. Stoi pusty, dlatego wystawiliśmy go na przetarg. W planach mamy rozbudowę szpitala. Jesteśmy na etapie kończenia dokumentacji i pozwolenia na budowę.
Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę nowego skrzydła szpitala. I pieniądze bardzo nam się przydadzą, bo koszt całej inwestycji to ok. 18-20 mln zł, z tym że liczymy, że uda nam się uzyskać 5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Już złożyliśmy wniosek o dotację.

— Dlaczego rozbudowujecie szpital?
— Bo jest taka potrzeba. Do nowego skrzydła chcemy przenieść oddział wewnętrzny i dziecięcy, a w starej części będzie się mieścił zakład opiekuńczo-leczniczy dla przewlekle chorych. Brakuje tego rodzaju usług, a starszych osób przybywa. Ponadto jest ciasno w naszym szpitalu, to obiekt z 1910 roku.

 — Samorządy z okolic Szczytna wiązały spore nadzieje z otwarciem portu w Szymanach. Czy widać to ożywienie w związku z uruchomieniem lotniska?
 — Na pewno tak i nie chodzi tylko o korporacje taksówkarskie. Już powstał jeden hotel w Nartach, a budowa drugiego nad jeziorem Wałpusz ma ruszyć niebawem.

am


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hania #2226272 | 89.231.*.* 20 kwi 2017 09:18

  Ciekawe jak się czują pielęgniarki i pracownicy obsługi czytając poniższy komentarz?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dr #2226260 | 46.169.*.* 20 kwi 2017 09:04

   Panie Starosto, Szczytno pod rządami Pana i szanownej Pani Burmistrz to dno i dwa metry mułu. Proszę wyjść z biura i przejść się po mieście, a może nawet posłuchać zwyczajnych ludzi a nie klaki. O następnych utopionych pieniądzach ulokowanych w budowę szpitala nie mówię - tam najpierw trzeba wymienić 90% kadry a dopiero go rozbudowywać. Ale coż prezentuje Pan urzędowy optymizm, tylko ciekawe co Pan myśli jak patrzy Pan w lustro przy goleniu. Pozdrawiam.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz