Znęcał się nad rodziną. Dostał dozór i nakaz opuszczenia mieszkania

2017-04-18 09:46:40(ost. akt: 2017-04-18 11:54:35)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Policjanci zatrzymali 58-leniego sprawcę awantury domowej, który będąc nietrzeźwy znęcał się od blisko 2 lat nad swoją najbliższą rodziną. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna kierował też samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złożony wniosek o policyjny dozór i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę został zaakceptowany przez prokuratora.
Informację o awanturze domowej w niewielkiej miejscowości w gm. Lelkowo dyżurny otrzymał 14 kwietnia około godz. 15.00. Interweniujący na miejscu patrol ustalił, że w mieszkaniu doszło do awantury, podczas której pijany 58 –letni mężczyzna wyzywał i poniżał córkę oraz żonę. Sprawca chciał uderzyć schorowaną żonę, jednak córka stanęła w jej obronie. Kobiety obawiały się o swoje życie, ponieważ mężczyzna już wcześniej groził im pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego awanturnika w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się też, że 58-latek przed przyjazdem patrolu kierował samochodem pomimo wydanego wcześniej zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym.
Już drugiego dnia sprawca usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w sprawie znęcania się nad rodziną oraz kierowanie pozwolił na sporządzenie postanowienia o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę. Prokurator nadzorujący postępowanie przychylił się do niego i nakazał sprawcy dwukrotne stawiennictwo w Posterunku Policji w Pieniężnie do czasu zakończenia sprawy przed sądem.

AK

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cdma #2228722 | 37.47.*.* 23 kwi 2017 08:57

    kolejny jarzeński gangster .podoił u niemca krowy i ruszyl w gangsterkę

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Co to za bełkot? Kto to pisze !!!!! #2225000 | 188.146.*.* 18 kwi 2017 11:00

    "W trakcie wyjaśniania interwencji,..."? I wyjaśnili interwencję? " Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w sprawie znęcania się nad rodziną oraz kierowanie..." NI CZYTATY NI PISATY

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz