Wielkanoc na drogach nie była spokojna. Zginęło 12 osób

2017-04-18 08:26:40(ost. akt: 2017-04-18 08:41:15)
Na Warmii i Mazurach zginęła jedna osoba. Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 51

Na Warmii i Mazurach zginęła jedna osoba. Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 51

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policyjne akcja „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” rozpoczęła się w piątek. Policjanci nadzorowali ruch w radiowozach nieoznakowanych z videorejestratorami i oznakowanych z laserami mierzącymi prędkość. Niestety, w wypadkach zginęło 12 osób, w tym jedna na Warmii i Mazurach.
Policjanci szczególną uwagę skupiali na przekroczeniach prędkości. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków.

Bus przejechał leżącego na drodze

Na drogach Warmii i Mazur doszło do 18 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 22 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 33 nietrzeźwych kierujących.

Podczas tegorocznych świąt do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek na drodze krajowej nr 51. Kierujący busem śmiertelnie potrącił leżącego na jezdni 30-latka. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Kierowca busa był trzeźwy. >>> Samochód śmiertelnie potrącił pieszego

Do groźnie wyglądających zdarzeń doszło w Iławie, gdzie w piątek kilka minut przed godziną 15:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 16. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że kierujący zespołem pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy, dojeżdżając do łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków ruchu. 35-letni kierujący doprowadził do zderzenia bocznego z busem przewożącym sześciu pasażerów. Na miejsce przybyły karetki pogotowia, które pięcioro pasażerów oraz kierowcę przetransportowały do szpitali. Na szczęście nikomu nic  poważnego się nie stało. Policjanci za spowodowanie poważnego zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali 35 – latkowi prawo jazdy. Kierowcy byli trzeźwi.

Karambole i śmiertelne potrącenia

W sobotę i niedzielę w 131 wypadkach drogowych w kraju zginęło 12 osób, a 171 było rannych. Policja zatrzymała 499 nietrzeźwych kierowców - wynika z danych Komendy Głównej Policji. 

Największego ruchu na drogach policjanci spodziewali się natomiast w poniedziałek. I mieli rację. Warunki jazdy były trudne. Raz padał deszcz, raz świeciło słońce, było zimno, a część kierowców już zmieniła opony z zimowych na letnie. "To były elementy, które wskazywały, że były trudne warunki do jazdy samochodem, wymagające skupienia" - podkreślali policjanci.

Skupienia zabrakło m.in. na autostradzie A2 Poznań - Świecko, między węzłami Buk i Nowy Tomyśl. Na tej trasie w poniedziałek po południu w obu kierunkach zderzyły się w sumie 23 auta. W karambolu jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych. 

Także na drodze S3 w okolicach miejscowości Gardno (Zachodniopomorskie) doszło do karambolu. Zderzyły się cztery samochody. Pięć osób, w tym dziecko, zostało rannych. Przyczyną były nagłe opady gradu.

W 2016 r. podczas czterech dni w okresie Świąt Wielkanocnych w 240 wypadkach drogowych zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych. Policjanci zatrzymali ponad 1000 pijanych kierowców.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny/KWP Olsztyn

 

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andy #2224996 | 46.77.*.* 18 kwi 2017 10:58

    Wypadki są m. in. przez rajdowców z prawkiem od 2 miesięcy ujeżdżających swoje kochange pordzewiałe BMW z odpadającymi kołami. Widzisz takie nielegalne rajdy ? Zgłoś to na mapie zagrożeń (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/ KMZBPublic.html). Wszystko ANONIMOWO, zero rejestracji, tworzenia konta itp. Po prostu wskazujesz miejsce na mapie, wybierasz powód zgłoszenia i wszystko. Policja robi resztę. Nie cykaj się, że ktoś Cię nazwie kapustą. Chronisz siebie i swoich bliskich.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Z "Ukosa" #2224944 | 83.6.*.* 18 kwi 2017 09:40

    Kolejna akcja policji pt. "bezpieczny weekend" i bezpieczny jak zwykle . Jak widać , akcje te nie maja sensu , po co zawracać głowę policjantom , skoro efekt żaden . Niech "chłopaki świętują , bo ta banda idiotów kierowców niczego nie chce się uczyć .Czy przypadkiem źródłem problemu nie jest procedura uzyskiwania prawa jazdy , bo przecież nie każdy musi być kierowcą , nie każdy instruktor nauki jazdy , instruktorem , wykładowca wykładowcą , itp. A może coś z tymi ośrodkami nauki jazdy jest nie tak , a może kary to nie kary , przecież tu chodzi o ludzkie życie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz