"Tak czy nie dla władzy”. Trzy pytania do Jacka Szydło

2017-04-11 09:55:45 (ost. akt: 2017-04-11 11:07:18)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych.
W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z Jackiem Szydło, wójtem gminy Dywity.

— Panie wójcie, gmina Dywity znalazła się wśród 20 najlepszych gmin wiejskich w Polsce. Za co was tak wyróżniono?
— Był to ranking „Rzeczpospolitej” z 2016 roku, w którym brano pod uwagę m.in. liczbę podmiotów gospodarczych, wiarygodność kredytową, wyniki egzaminów sześcioklasistów i gimnazjalistów, innowacyjne rozwiązania czy zorganizowanie gospodarki przestrzennej. Było to miłe.


— A pan z czego jest szczególnie dumny w gminie? Ja na pana miejscu byłabym z Powiatowej Szkoły Muzycznej. 

— Szkoła muzyczna to był świetny pomysł jednego z naszych radnych — Janusza Cieplińskiego, który został dyrektorem szkoły i świetnie ją prowadzi. Zainteresowanie nauką w szkole co roku jest ogromne. Jest to uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej w naszej gminie. I o to nam chodziło. Rozbudowujemy też zespół szkół. Przybędzie sześć nowych klas. Będzie także obserwatorium astronomiczne. Zmodernizujemy również salę gimnastyczną.


— Czy gotowy jest już pomnik Zasłużonych Warmiaków? I gdzie ma powstać?

— Na zagospodarowanie terenu wokół pomnika chcemy zdobyć pieniądze od Lokalnej Grupy Działania, natomiast sam pomnik chcemy zbudować za pieniądze gminy i darczyńców. Pomnik stanie w Brąswałdzie, ładnej wsi z typową warmińską zabudową. Próbowaliśmy ułożyć listę Warmiaków, których nazwiska miały znaleźć się na pomniku. Doszliśmy jednak do wniosku, że możemy kogoś pominąć albo urazić. Będzie to pomnik wszystkich Warmiaków. 


MZG


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.