Statuetki dla wyjątkowych kobiet z charakterem

2017-04-07 20:22:12(ost. akt: 2017-04-07 21:22:44)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Mają różne zawody, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania. Łączy je jedno — lubią działać i pomagać. I za to w piątek zostały docenione.
Piątkowa gala była już dziesiątą, podczas której tytułem i statuetkami Kobieta z Charakterem nagrodzone zostały wyróżniające się mieszkanki naszego regionu. Tegorocznym hasłem było: „Co cenię w życiu najbardziej”.

Przyznano siedem statuetek w sześciu kategoriach. Otrzymały je:

- w kategorii administracja - Teresa Taradejna;
- w kategorii kultura i sztuka - Joanna Gawryszewska i Anna Zapaśnik-Baron
- w kategorii nauka i oświata - Bożena Reszka
- w kategorii biznes - Dorota Bogacka
- w kategorii ochrona środowiska, sport, turystyka - Sabina Zawadzka
- w kategorii zdrowie, polityka społeczna - Teresa Sadowska-Wołkowicka.

— Na przestrzeni dziewięciu lat kapituła wyróżniła już 56 kobiet. Wydarzeniu temu towarzyszy mi refleksja, że czas tak szybko mija, a tyle jeszcze kobiet do wyróżnienia. Towarzyszy mi również ogromna satysfakcja, że formuła się sprawdziła, że znalazła uznanie wśród kobiet — mówi Irena Petryna, prezes Warmińsko-Mazurskiego Forum Kobiet.

— Na początku miałam wątpliwości, czy znajdę współorganizatorów i czy kobiety zechcą się „ujawnić”. Jednak te wszystkie wątpliwości tylko napędzały mnie do działania oraz dawały mi siłę i chęci do tego, by pokazać te najlepsze, by je wyróżnić i nagrodzić — podkreśla Irena Petryna. — Każdego roku przy organizacji gali towarzyszy mi niezwykła satysfakcja i radość, że kapituła wyróżniła prawdziwe perły, a na podium znajdą się te najznakomitsze mieszkanki Warmii i Mazur.

Agnieszka Porowska