Zamach w Londynie. Relacja Polaków mieszkających w stolicy

2017-03-23 08:19:15(ost. akt: 2017-03-23 11:21:30)

Autor zdjęcia: x-news/Associated Press

Pięć osób zginęło, a co najmniej 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w koło parlamentu w centrum Londynu - podaje londyńska policja. Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden funkcjonariusz oraz napastnik. Na ulicach Londynu zwiększono patrole policji, informują Polacy mieszkający w stolicy Wielkiej Brytanii.
— Wszędzie na ulicy mówią o zamachu. W pracy mamy na telewizory z relacją na żywo. Mówi się o zamachu terrorystycznym, ponoć policja zna już tożsamość zamachowca. Jednak nie podają danych. Wszystko wydarzyło się wczoraj, kiedy ludzie zbierali się po pracy do domów — mówi Patrycja, która od kilku lat pracuje w Londynie.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden funkcjonariusz oraz napastnik. Według brytyjskich mediów doszło do co najmniej dwóch ataków: na moście Westminsterskim nad Tamizą i w pobliżu jednej z bram do parlamentu.

— Na ulicy jest już sporo funkcjonariuszy, mają przy sobie broń. Rzadko się coś takiego tu widuje, zwykle policjanci patrolujący ulice nie mają przy sobie broni. Od rana wszyscy chodzą zestresowani. W dzielnicy na której mieszkam, jest sporo imigrantów ze bliskiego wschodu. Choć do zamachu doszło wczoraj to strach wracać do domu — mówi pracujący w centrum Londynu, Daniel.

Sprawca potrącił samochodem przechodniów na chodniku mostu Westminsterskiego. Potem uderzył w ogrodzenie parlamentu. Londyńskie służby ratunkowe podały, że udzieliły pomocy co najmniej dziesięciu pacjentom, którzy odnieśli rany na moście.

— Miejsce ataku nie było przypadkowe. Terrorysta chciał uderzyć w samym sercu naszej stolicy, w którym ludzie wszystkich narodowości, religii i kultur spotykają się razem, celebrując wolność, demokrację i swobodę wypowiedzi — mówiła May.

Na nagraniu opublikowanym w internecie widać ludzi uciekających z terenu parlamentu, a w tle słychać strzały. To prawdopodobnie policja strzela do napastnika, który zaatakował nożem funkcjonariusza chroniącego gmach. Policjant zginął. Jest wśród pięciu potwierdzonych dotychczas śmiertelnych ofiar ataku. Rannych jest co najmniej 40 osób.


Źródło: Associated Press

Najprawdopodobniej nożownik spod parlamentu to ta sama osoba, która jadąc samochodem przez most Westminsterski potrąciła kilkanaście osób, wiele ciężko raniąc. Kierowca zakończył jazdę uderzając w parkan otaczający Pałac Westminsterski.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Asd #2207843 | 88.156.*.* 23 mar 2017 17:30

  Czy w artykule mowa o tych Polakach co po 3 miesiącach na zmywaku zamiast dzień dobry mówią hello, nie pamiętają ponoć połowy języka a na nasze drobne mówią poundy? Ale kogo to kurw... obchodzi ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #2207768 | 31.0.*.* 23 mar 2017 15:48

  PL -dobrze dopbrane slowo elita patalogi,na wyspach czy w samej Angili siedza Polacy -ktorzy albo spierd... przed organem scigania ,sa karani i zeby nie isc do puchy.Osobiscie znam pare takich przypadkow... Tchurzostwo!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. marek #2207562 | 88.156.*.* 23 mar 2017 12:34

  Spokojnie, możecie już wrócić do pracy. Azbest sam się nie zerwie.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. PL #2207531 | 213.160.*.* 23 mar 2017 12:10

  Ostatnio Jechałem Simbadem do Londynu oj jaka Polonia tam jeżdzi same zapite ryjska bez krzty kultury Sama elita Patologi

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Efekt multi kulti #2207502 | 31.6.*.* 23 mar 2017 11:34

   DAlej chwalcie Tuska to będziecie mieli to samo w Polsce.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz