Zaległe rachunki na ponad 822 mln złotych! Najwięcej mają millennialsi

2017-03-06 19:29:33(ost. akt: 2017-03-06 16:22:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Według najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów, około 354 tys. Polaków zalega z zapłatą rachunków telefonicznych na łączną kwotę ponad 822 mln złotych! Największe zaległości mają nie mieszkańcy dużych miast, a małych miasteczek i wsi.
W niechlubnych zestawieniach Krajowego Rejestru Długów, można znaleźć między innymi te dotyczące osób niepłacących rachunków telefonicznych. Statystyki przedstawione przez KRD są porażające. Ponad 354 tys. osób ma prawie 488 tys. niezapłaconych rachunków na łączną kwotę ponad 822 mln złotych.

Naturalnie w zestawieniu pod uwagę brano niezapłacone rachunki za połączenia i sms-y, korzystanie z internetu czy kary za zerwanie umów, ale nie tylko. Duży problem stanowią ludzie, którzy podpisują umowy na abonament tylko dla nowoczesnego laptopa lub smartfona, które później sprzedają i nie płacą zaległych należności.

Kto zalega najwięcej?
Największy dług względem operatorów telefonicznych mają mieszkańcy Śląska. Ich zaległości sięgają ponad 127 mln złotych. Tuż za nimi plasują się osoby pochodzące z Mazowsza (94,4 mln zł) i Dolnoślązacy (91 mln zł).

Wbrew wszelkim pozorom, najwięcej "telefonicznych" dłużników pochodzi z wsi i małych miasteczek. Według danych KRD dłużnicy z miejscowości liczących do 10 tys. mieszkańców stanowią niemal 33% wszystkich osób zalegających z rachunkami i mają do oddania aż 30% całego długu (przyp. 822 mln zł). Zaś dłużnicy z największych polskich miast stanowią zaledwie 16%. — Statystycznie w większych miastach mieszka więcej osób, więc wydawać by się mogło, że również więcej dłużników-abonentów. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Najwięcej dłużników pochodzi z mniejszych miejscowości. Przypuszczalnie dlatego, że przeważnie mniej zarabiają, a w przypadku zwolnienia z pracy, częściej mają problem ze znalezieniem nowej posady — komentuje Adam Łącki, prezes Zarządu KRD Biura Informacji Gospodarczej SA.

Analiza KRD pokazuje również, że dużą grupę abonentów-dłużników stanowią zwłaszcza tzw. millennialsi, czyli osoby w wieku 26-35 lat. Wartość ich zaległości wobec firm telekomunikacyjnych to prawie 243,6 mln zł. Skąd taka zależność? — Millennalsi, żyją chwilą i nie przejmują się zaciągniętymi zobowiązaniami. Zwracają natomiast uwagę na trendy i nowości w świecie telefonii komórkowej. Są również bardzo podatni na reklamy. Często, kiedy pojawia się nowy model telefonu komórkowego, zmieniają operatora, by posiadać najnowsze urządzenie, jednocześnie zapominają o podpisanym już wcześniej zobowiązaniu — tłumaczy Jakub Kostecki.

Dla porównania, najmniejszą grupę stanowią ludzie powyżej 65 roku życia - obecnie są winni łącznie 48 mln zł.

Źródło: KRD

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fret #2196444 | 79.184.*.* 7 mar 2017 09:31

  Milenialsi niestety są wytworem mainstreamu advertisingowego i trzeba się liczyć z dużymi stratami zarówno inteligencji jak i finansów. Tak więc krzyż na drogę i wio.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Miher #2196344 | 94.254.*.* 6 mar 2017 23:04

  Nawet nie napiszę, co sądzę o podejściu do życia tych "millennialsów". Możecie się domyślić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. zdecydujcie się #2196343 | 89.228.*.* 6 mar 2017 23:02

  to w końcu wsiuny czy millennialsi?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)