Strażacy uratowali konia

2017-02-24 16:45:39(ost. akt: 2017-02-24 16:56:18)

Autor zdjęcia: asp. Dariusz Krukliński

24 lutego około godziny 9.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie, dotyczące konia, który nie może wydostać się z przydomowego stawu miejscowości Błąkały.
Natychmiast do zdarzenia zadysponowani zostali gołdapscy strażacy oraz strażacy ochotnicy z Dubeninek. Pierwsi na miejscu akcji znaleźli się strażacy ochotnicy, którzy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do wyciągnięcia zwierzęcia na brzeg.

- Przy pomocy wciągarki samochodowej i odcinków węży strażackich udało się wydostać konia z wody - informuje st.kpt. Kamil Pawlukanis. - Zwierzę było wycieńczone i nie mogło samodzielnie wstać, dlatego strażacy zdecydowali o podaniu tlenu.

Po prowadzonej przez około 10 minut tlenoterapii koń wstał i można było przeprowadzić zwierzę do stajni. Na miejsce zdarzenia przybył weterynarz oraz przedstawiciel inspekcji weterynaryjnej. W akcji brało udział 8 strażaków.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo #2190057 | 83.9.*.* 25 lut 2017 19:46

    panowie strażacy, bez waszej pomocy biedny koń z pewnością by nie przeżył

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz