Zbiórka na pomoc Ukrainie

2017-02-05 17:55:14 (ost. akt: 2017-02-07 01:08:24)

Autor zdjęcia: http://www.mil.gov.ua/news/

Położonemu w Donbasie miasteczku Awdijiwka grozi katastrofa humanitarna. Toczą się tam ciężkie walki. Na Warmi i Mazurach trwa zbiórka pomocy.
Mikołaj Podczarski wielokrotnie organizował zbiórki pomocy dla ukraińskich uchodźców, a także współorganizował dotkniętym wojną ukraińskim dzieciom ferie na Warmii. Teraz z zebranymi u nas darami wybiera sie w okolice Awdijiwki.
— Potrzebne są m.in. opaski zaciskowe na krwotoki, ciepłe skarpety, koszulki, śpiwory, termobielizna, medykamenty (strzykawki, wenflony, systemy do kroplówek), rękawiczki, czekolady i jedzenie o długim terminie przydatności, herbata, agregaty prądotwórcze — tłumaczy mężczyzna, który niebawem wybiera się do Awdijiwki. — Pieniędzy nie przyjmuję —dodaje.

Jeśli ktoś chciałby pomóc, proszony jest o kontakt mailowy na adres mikolaj.podczarski@gmail.com lub facebookowy na profilu https://www.facebook.com/warmiaimazurydlaukrainy/

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD