Bogiem było Słowo

2017-01-23 22:59:33 (ost. akt: 2017-01-23 23:05:08)

Autor zdjęcia: Photl.com

Ostatnio miałem przyjemność przemieszczać się pociągiem na trasie Kraków-Olsztyn. W jedna stronę jechałem "dwójką", w drugą "jedynką" (nie było miejsc w 2). Jednak to nie różnica w wygodzie najbardziej mnie zdumiała. Różnica w cenie też nie była duża.
Zafrapowało mnie to, że w "dwójce" większość czytała coś na laptopach czy smartfonach, w "jedynce" z kolei większość wyciągnęła staroświeckie, papierowe książki. Jako osobnika staromodnego ten pociąg do czytania bardzo podbudował, choć nie ukrywam, że wersja papierowa bardziej.

To, że ciągle czytamy to dobra wiadomość. Społeczeństwo obrazkowe ma bowiem z postępem tyle samo wspólnego, co pantofelek, a w najlepszym przypadku złota rybka.

W Gazecie Olsztyńskiej i naszych tygodnikach lokalnych prowadzimy od pewnego czasu kampanię społeczną "Czytam, bo lubię". Nasi czytelnicy dzielą się w niej z innymi swoimi lekturami. Niedługo na gazetaolsztynska.pl powstanie też specjalna zakładka z polecanymi lekturami.

Zachęcam zatem do czytania. Choćby dla wypoczynku, ale przecież nie tylko. - Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo - pamiętacie Państwo skąd jest ten cytat? To wyszukajcie w Google, a potem zapraszam do lektury. Ta księga to fundament naszej cywilizacji...

Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #2168182 | 82.160.*.* 26 sty 2017 08:10

    Na pewno, cytując św. Jana, wiesz, o czym piszesz? :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5