Gimnazjum nr 5 kolęduje w DPS „Kombatant”

2017-01-21 11:54:41(ost. akt: 2017-01-21 11:56:32)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

Chór Gimnazjum nr 5 w Olsztynie to jedna z wizytówek naszej szkoły. Uświetnia nie tylko uroczystości szkolne, ale również daje radość mieszkańcom miasta. Dziś 16.01.2017 kolejny raz gościliśmy w DPS "Kombatant". Tym razem był to koncert kolęd, który przyniósł wiele radości słuchaczom, ale też wykonawcom pod kierukiem Hanny Borys.
W poniedziałek 16 stycznia 2017 roku chór Gimnazjum nr 5 pod kierunkiem pani Hanny Borys udał się do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zostaliśmy bardzo uprzejmie przywitani. Na stołówce czekała już na nas spora grupka mieszkańców. Przyszli oni wysłuchać kolęd w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy jednak od życzeń z okazji Nowego Roku.

Koncert rozpoczął się kolędami w języku ojczystym, które tak się spodobały, że wykonywaliśmy je wspólnie, co dawało wiele radości i wzruszeń. Na koniec naszego występu zaśpiewaliśmy kolędę ukraińską, a następnie „Cichą noc” po niemiecku, angielsku, w narzeczu afrykańskim i oczywiście po polsku.

Dostaliśmy wielkie brawa i pięknego aniołka wykonanego przez pensjonariusza DPS „Kombatant”.
Młodzież po wyjściu z sali stwierdziła, że atmosfera była tak fantastyczna, że koniecznie musi tu jeszcze wrócić. Jest to możliwe, ponieważ dostaliśmy zaproszenie na kolejne występy.
Lech Wąsowski

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty