Gimnazjum nr 5 kolęduje w DPS „Kombatant”

2017-01-21 11:54:41 (ost. akt: 2017-01-21 11:56:32)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

Chór Gimnazjum nr 5 w Olsztynie to jedna z wizytówek naszej szkoły. Uświetnia nie tylko uroczystości szkolne, ale również daje radość mieszkańcom miasta. Dziś 16.01.2017 kolejny raz gościliśmy w DPS "Kombatant". Tym razem był to koncert kolęd, który przyniósł wiele radości słuchaczom, ale też wykonawcom pod kierukiem Hanny Borys.
W poniedziałek 16 stycznia 2017 roku chór Gimnazjum nr 5 pod kierunkiem pani Hanny Borys udał się do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zostaliśmy bardzo uprzejmie przywitani. Na stołówce czekała już na nas spora grupka mieszkańców. Przyszli oni wysłuchać kolęd w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy jednak od życzeń z okazji Nowego Roku.

Koncert rozpoczął się kolędami w języku ojczystym, które tak się spodobały, że wykonywaliśmy je wspólnie, co dawało wiele radości i wzruszeń. Na koniec naszego występu zaśpiewaliśmy kolędę ukraińską, a następnie „Cichą noc” po niemiecku, angielsku, w narzeczu afrykańskim i oczywiście po polsku.

Dostaliśmy wielkie brawa i pięknego aniołka wykonanego przez pensjonariusza DPS „Kombatant”.
Młodzież po wyjściu z sali stwierdziła, że atmosfera była tak fantastyczna, że koniecznie musi tu jeszcze wrócić. Jest to możliwe, ponieważ dostaliśmy zaproszenie na kolejne występy.
Lech Wąsowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty