Co musisz sprawdzić, zanim wyślesz dziecko na ferie?

2017-01-16 16:58:23(ost. akt: 2017-01-16 12:15:38)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora - radzi Ministerstwo Edukacji Narodowej. I przypomina, gdzie można to zrobić.
Każdy rodzic, który wysyła swoje dziecko na zimowisko, obóz narciarski lubi inną formę zorganizowanego wypoczynku chce mieć pewność, że jego pociecha jest tam bezpieczna. Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło kilka lat temu publiczną internetową bazę danych o wypoczynku, na której każdy może sprawdzić dane organizatora, liczbę uczestników oraz termin i lokalizację wypoczynku. Teraz, tuż przed feriami ministerstwo przypomina rodzicom o tym, że warto zajrzeć na tę stronę.

Żeby mieć pewność, że dziecko jest bezpieczne można zrobić jeszcze kilka rzeczy. W tym m. in. skontaktować się z biurem podróży organizującym wybrane zimowisko lub obóz, wejść na jego stronę internetową, sprawdzić czy organizator, w przypadku wypoczynku zagranicznego, zawarł umowę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia na rzecz uczestników wypoczynku oraz zapoznać się z informacjami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych o możliwości wystąpienia zagrożenia, związanego z pobytem na terenie danego kraju, a także o zasadach zachowania i postępowania.

Ferie na Warmii i Mazurach zaczynają się 23 stycznia i potrwają do 5 lutego. W tym czasie ferie mają też dzieci z województwa podlaskiego.


ez