POWOLI SZYKUJĄ SIĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA

2017-01-10 12:00:00(ost. akt: 2017-01-10 15:50:44)

Autor zdjęcia: Fot. archiwum GO

BOJERY\\\ Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), po zwycięstwach w fińskich imprezach Johnny Kohler Cup oraz All Saints Regatta, tym razem okazał się najlepszy w mistrzostwach Węgier w klasie DN.
Mistrzostwa Węgier rozegrano na jeziorze Tisza i zgromadziły na starcie 19 uczestników z sześciu krajów. Pierwszego dnia przeprowadzono sześć wyścigów. Zakrzewski wygrał trzy z nich, dwukrotnie był drugi, a raz zajął czwarte miejsce (ten wynik, jako najgorszy, nie był wliczany). W efekcie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jeden wyścig wygrał Adam Szczęsny z Warmii Olsztyn, który po pierwszym dniu był ostatecznie czwarty. Drugi dzień rywalizacji stał pod znakiem silnego wiatru. Ostatecznie udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Wygrał go reprezentant klubu z Mikołajek, który umocnił się na pierwszym miejscu. Z kolei Szczęsnemu zajęcie trzeciej lokaty pozwoliło przesunąć się w końcowej punktacji na drugą pozycję.
Natomiast na fińskich regatach widoczni byli także inni zawodnicy z klubów naszego regionu. W Johnny Kohler Cup drugie miejsce zajął Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn), a tuż za podium znalazł się Szczęsny. Z kolei All Saints Regatta na siódmej pozycji ukończył Marek Stefaniuk (MBSW Giżycko), natomiast podczas regat w fińskiej miejscowości Sakyla drugie miejsce zajął Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn).
Już za kilkanaście dni (22-29 stycznia) rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie DN. Polską ekipę tworzyć będą: Jabłoński, Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), Tomasz Zakrzewski i Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki). kwk


22 stycznia w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się mistrzostwa świata
Fot. archiwum GO

Źródło: Gazeta Olsztyńska