Kurza Góra jest gotowa i startuje w sobotę

2017-01-06 17:48:16 (ost. akt: 2017-01-06 17:56:14)
Kurza Góra oczekuje w sobotę na narciarzy i nie tylko

Kurza Góra oczekuje w sobotę na narciarzy i nie tylko

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sobotę 7 stycznia ruszy największy ośrodek narciarski w północnej Polsce – Kurza Góra w Kurzętniku. Obiekty są przygotowane na przyjęcie amatorów białego szaleństwa i innych miłośników rekreacji na śniegu. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 9.
Na Kurzej Górze zakończono instalację jednego z najnowocześniejszych, automatycznych systemów naśnieżania w Polsce.

Instalacja automatycznego systemu naśnieżania pozwoli nam na wydłużenie sezonu narciarskiego i optymalizację naśnieżania tras. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać każdą nadążającą się okazję do naśnieżania, co jest niezwykle ważne przy zmieniających się warunkach klimatycznych w naszym kraju — mówi Piotr Tabiś, dyrektor ośrodka narciarskiego Kurza Góra.

Przepustowość na terenie ośrodka wzrośnie do blisko 3,5 tysiąca narciarzy na godzinę.  Dodatkowo w celu zwiększania komfortu narciarzy oraz snowboardzistów stoki narciarskie pod wyciągami zostaną wyłożone matą tubingową.

Na sezon 2017 uruchomiona została druga wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, serwis narciarski, a także dodatkowe kasy. Nowo powstały budynek jest również siedzibą ratowników narciarskich.

Dodać warto, że w trzecim kwartale 2016 w Kurzętniku została wykonana nowa, asfaltowana i oświetlona ulica o nazwie Kurza, która prowadzi na teren obiektu.
— Na przestrzeni drugiego i trzeciego kwartału 2017 planowane jest rozpoczęcie inwestycji mających na celu stworzenie na terenie Kurzej Góry atrakcji całorocznych — dodaje dyrektor ośrodka. opr. ul