Znęcał się nad konkubiną. Może usłyszeć zarzuty

2017-01-03 10:04:21(ost. akt: 2017-01-03 10:08:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali 59-latka podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Z uwagi na fakt, iż nie była to pierwsza awantura spowodowana przez mężczyznę, poszkodowana postanowiła o wszystkim powiadomić policjantów.
59-letni mieszkaniec gminy Morąg odpowie za znęcanie się nad konkubiną. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (02.01.2017r.) przez policjantów po złożeniu przez jego partnerkę zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Z relacji poszkodowanej wynika, że mężczyzna agresywne zachowania przejawiał od kilku lat. Kobieta powiedziała, że wcześniej nikomu nie mówiła o swoich problemach licząc na to, że 59-latek zmieni się. Kiedy kolejny raz w domu zaczął się awanturować, poszkodowana postanowiła o wszystkim powiadomić policjantów i wyprowadzić się z mieszkania.

Sprawca przemocy domowej dzisiaj (03.01) zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut znęcania się. Policjanci zdecydują też, czy wystąpić do prokuratury o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności.

Źródło: Gazeta Olsztyńska