Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zagajach ratują dzieci w Afryce

2016-12-30 11:44:18(ost. akt: 2016-12-30 11:48:34)

Autor zdjęcia: Iwona Popiel

Dzień 22 grudnia, w Szkole Podstawowej w Zagajach upłynął w serdecznej atmosferze, towarzyszyła nam radość, szacunek i przede wszystkim dobroć, a także mnóstwo ciepłych i przyjaznych słów.
Wigilię szkolną rozpoczęli najmłodsi artyści z punktu przedszkolnego. Przedszkolaki pod kierunkiem pani Marty Janeckiej pięknie i odważnie odgrywali role w jasełkach bożonarodzeniowych. Dodatkowo wprowadzili w magiczny klimat świąt wszystkich uczestników tej uroczystości.

Następnie odbyła się aukcja charytatywna, w związku z tym, że nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" organizowanej przez UNICEF. Podczas aukcji można było zakupić laleczki, których twórcami byli uczniowie naszej szkoły. Wykonanie laleczki były symbolem pomocy, jakiej nasi podopieczni chcieli udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym można zapobiec jedynie poprzez zakup szczepionek. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać 640 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto UNICEF. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy brali czynny udział w aukcji.

Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcieliśmy uświadomić naszym uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innym dzieciom.

Iwona Popiel


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPopiel

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwator #2161529 | 83.20.*.* 17 sty 2017 10:16

  Przedszkolaki pod kierunkiem pani Marty Janeckiej pięknie i odważnie odgrywali role w jasełkach bożonarodzeniowych. Przedszkolaki "odgrywali"? Pani nauczycielko- wstyd, jak można uczyć dzieci nie znając zasad pisowni?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Pys #2147167 | 188.146.*.* 1 sty 2017 08:45

  A kto uratuje dzieci z Zagaj?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. rodzic #2146274 | 37.47.*.* 30 gru 2016 16:19

   świetna szkoła i super nauczyciele

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz