Droga ekspresowa S7 Napierki – Mława: Ruszył drugi etap przetargu

2016-12-22 15:02:35(ost. akt: 2016-12-22 15:18:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruszył drugi etap przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Teraz potencjalni wykonawcy muszą złożyć oferty cenowe.
W pierwszym etapie przetargu, swoje wnioski złożyło 18 potencjalnych wykonawców. Wszyscy spełnili postawione wymagania. - W drugim etapie przetargu zostały wysłane do nich zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych oferenci będą mieli czas do 21 lutego 2017 r - mówią rzecznicy GDDKiA.

Przy ocenie ofert pod uwagę brane są trzy kryteria: ceny, termin wykonania oraz okres gwarancji. Jak podaje Generalna Dyrekcja, podpisanie umowy na realizację inwestycji zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Odcinek Napierki - Mława, jest pierwszym z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Cała inwestycja obejmuje łącznie 71 km, zaś wspomniany odcinek około 14 km.

- Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania - wyjaśnia GDDKiA.

Prace budowlane mają rozpocząć się w drugim kwartale 2018 roku, a ich zakończenie ma nastąpić (najwcześniej) w czwartym kwartale 2020 roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zorz #2141500 | 88.156.*.* 22 gru 2016 15:44

    Tam mapka, to chyba nie do tego... A może artykuł nie do tej mapki?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)