Koncert kolęd i pastorałek w 3 językach

2016-12-20 18:46:54(ost. akt: 2016-12-20 18:58:23)

Autor zdjęcia: Dorota Choromańska

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się magiczny koncert kolęd i pastorałek w trzech językach.
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która zamieniła się tego dnia w salę koncertową wybrzmiały w języku polskim, niemieckim i angielskim znane kolędy i pastorałki. Chór, składający się z trzech klas Va, VIa, VIb wprowadził szkolną publiczność w świąteczny nastrój.

Uczniowie zaśpiewali: „Hallelujah” w wersji bożonarodzeniowej, „Mistletoe and wine”, „In der Weihnachtsbackerei”, gdzie dodatkowo uczennice z klasy IIb zagrały scenkę w świątecznej piekarni. Ponadto scenkę w języku angielskim „Sanie Świętego Mikołaja” świetnie odegrali dwaj uczniowie z klasy IIb Franek i Mateusz. Następnie wybrzmiały „Merry Christmas Everyone” w języku angielskim oraz „Kling Glockchen” w języku niemieckim.

Na zakończenie klasa IIIb odegrała scenkę w języku angielskim „Święta Bożego Narodzenia” , a następnie chór zaśpiewał kolędę „Cicha Noc” w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Artyści pięknie przygotowali się do występu, włożyli bardzo dużo pracy pod kierunkiem pań: Marleny Jałoszewskiej, Magdaleny Urbanowicz oraz Anny Płotast. Czeka nas jeszcze tylko czwartkowy występ jasełkowy, na który już teraz wyglądamy z niecierpliwością.

Krystyna Bujnowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #2140121 | 37.47.*.* 21 gru 2016 00:34

    z moiom martol ladnie spiewalismy kolendy... Jak glosem wykastrowanego pawiana z wystajacymi dzionslami i lysinom a moja marta jak maszyna orgazmowa....teraz juz nie apiewamy bo mnie zostawila ...mam tylko rogi i jestem konfiturą...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz