Finalistka ogólnopolskiego konkursu plastycznego jest z Sokółek

2016-12-19 14:38:21(ost. akt: 2016-12-20 15:37:53)
„Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?” na to pytanie w swojej plastycznej pracy konkursowej odpowiadała uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sokółkach.
Oliwia Gontar, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sokółkach została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?".

— Mój obrazek przedstawia świat po 2030 roku. W tych czasach duży nacisk kładziony jest na ekologię i odnawialne źródła energii. Ludzie poruszają się ekologicznymi środkami transportu. Bardzo często przesiadają się na rowery, a auta są zasilane elektrycznie, hybrydy, które nie zatruwają środowiska spalinami. Nauczyli się też korzystać z odnawialnych źródeł energii. Powstało dużo farm wiatrowych, które zaopatrują w prąd całe miasta i wsie. Wybudowano też w wielu miejscach baterie słoneczne, które również produkują prąd oraz kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę i mieszkania. W przemyśle istotną rolę odgrywa ochrona środowiska. Stosuje się specjalne filtry, które zapobiegają zanieczyszczeniu wody i powietrza. Ludzie segregują też śmieci, uznając recykling za doskonały przykład ochrony środowiska. Wykorzystując wiele rzeczy kolejny raz, ogranicza się ich gromadzenie i oszczędza się pieniądze . Tak właśnie wyobrażam sobie kraje rozwijające się za kilka lat, gdzie dużą uwagę zwracać się będzie na ekologię i zdrowy styl życia — opowiada o swojej pracy Oliwia Gontar.

9 grudnia 2016 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie Oliwia Gontar wspólnie z pozostałymi finalistami wzięła udział w zajęciach z Lofi- Robotami. Następnie podczas uroczystej Gali wręczenia nagród odebrała dyplom i własnego Lofi- Robota.

Do konkursu uczennicę przygotowała Beata Dobruch, która wraz z panią dyrektor Zofią Bordzio wzięła udział w Seminarium podsumowującym I etap projektu w Warszawie.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z Sokółek #2140945 | 95.40.*.* 21 gru 2016 22:07

  Gratuluję uczennicy wiedzy i talentu. Wydaje się jednak, że jej widzenie świata jest w niezgodzie z tym ,co myślą o wiatrakach niektórzy dorośli z okolic Sokółek, Ale cała nadzieja dla świata w takich mądrych dzieciach. Brawo Oliwka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ellgelorgo #2139488 | 91.240.*.* 20 gru 2016 09:19

  mogliście chociaż pokazać ten obrazek, a no ta to strona z kowal, a tam inteligencją nie grzeszą

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Wojciech I. #2138978 | 79.187.*.* 19 gru 2016 15:29

  Gratulacje

  odpowiedz na ten komentarz