Policjanci będą czujnie przyglądać się oświetleniom aut jeżdżących po regionie

2016-12-07 14:02:20(ost. akt: 2016-12-07 14:02:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Funkcjonariusze drogówki przez najbliższe tygodnie będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Na celowniku są pojazdy z niesprawnym oświetleniem i tym, które nie spełniają odpowiednich norm. Specjalną uwagę policjanci zwrócą także na pieszych i odblaski. Rusza akcja „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo”. Podczas kampanii będzie można także bezpłatnie wyregulować swoje światła w wybranych punktach.
Wieczorem kierowcy ze źle wyregulowanymi światłami są zmorą wszystkich użytkowników dróg. Prawidłowe oświetlenie jest bardzo ważne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Niesprzyjająca pogoda i szaruga pogarszają bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Dlatego Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz ze wszystkimi komendami wojewódzkimi policji przy współpracy Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, aplikacji Yanosik oraz blisko dwustu stacji diagnostycznych na terenie całego kraju rozpoczęło kampanię pod hasłem „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo”.

Podczas tej akcji policjanci będą zwracać czujną uwagę na oświetlenie pojazdu. Kierowcom z nieprawidłowym oświetleniem grozi przerwanie dalszej jazdy i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Kierowcy ze źle wyregulowanymi światłami mają także ograniczoną widoczność.

Podczas kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu. 10 i 17 grudnia w dwie kolejne soboty diagności sprawdzą i wyregulują oświetlenie.

Tu 10 i 17 grudnia bezpłatnie wyregulujesz światła w samochodzie:
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego RCBRD – Olsztyn ul. Towarowa 6
-Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Pan Krzysztof Mościcki- Olsztyn ul. Pstrowskiego 28b
- PHU Stanley s.c. – Barczewo ul. Rzemieślnicza 1
- PPHU POMAROL – Biskupiec ul. Przemysłowa 4
- Mechanika Pojazdowa Kołtun – Elbląg ul. Ogólna 1 e
- MIKOZNAK Sp. z o.o.- Mikołajki ul. Tałcka 2
- TOP - Górowo Iławeckie ul. Kościuszki 17
- Centrum Kształcenia Praktycznego- Nidzica ul. Wyborska 10
- FHU Bartosz Pokrzyński Mechanika Pojazdowa SKP- Jegłownik ul. Szkolna 15

Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura- deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu i odpowiednia widoczność. Dlatego apel kierowany jest także do pieszych, którzy jeszcze nie noszą odblasków. Odblaski drastycznie poprawiają widoczność pieszych na nieoświetlonych drogach.

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wojtek #2145873 | 83.0.*.* 30 gru 2016 07:38

  NARESZCIE.... ta akcja powinna być cały rok prowadzona przez Policję a efektem źle ustawionych świateł odebranie dowodu rejestracyjnego bo niektórych "kierowców" żadne argumenty nie przekonują i często po badaniu technicznym regulują je po swojemu.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Buszku #2131631 | 89.228.*.* 9 gru 2016 20:34

  Ty się umyj, zapal sobie światło, a potem doeduku się z przepisów ruchu drogowego bo tu popisałeś się "elektem", nie mylić z intelektem, gdyż ten trzeba mieć. "Uchowaj nas Panie przed takimi "intelektualistami!.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawe #2129657 | 79.184.*.* 8 gru 2016 07:39

  że gliniarze jakoś nie widzą, że w mieście światła są wyłączane przed wschodem słońca i pieszych w ogóle nie widać przy przejściach, tylko do kierowców potrafią się przyczepić? To jak to jest?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. UsA #2129578 | 185.138.*.* 7 gru 2016 23:00

  Nauczyć ludzi włączać światła pozycyjne z tyłu ... jedzie pajac o 0700 do Olsztyna z nr NBA, na światłach dziennych (tylko przód). O której wyjeżdża z NBA??.... Jeździ tak codziennie, wyprzedza jak chce i gdzie chce i ma CB :) gadamy na niego, ale gość olewka tematu :) i ... czy myślicie, że ten brak gównianych czerwonych światełek z tyłu kogokolwiek z policji obchodzi? ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Paj #2129571 | 83.6.*.* 7 gru 2016 22:36

  Po pierwsze pseudo dzienne chińskie ledy. Ostatnio mało pod takiego palanta nie wjechałem, samochód ok 100m dalej był lepiej widoczny.W moim rowerze lampki pozycyjne jaśniej świecą. Po drugie przeciwmgielne włączane podczas dobrej przejrzystości a nie daj boże podczas deszczu i mokrej nawierzchni w porze nocnej. Mijanka z takim pajacem do przyjemnych nie należy. Gówno lepiej widzi tylko oślepia innych. Wiem bo mam przeciwmgielne i nie wiem po co dopłaciłem za te nieprzydatne światełka. Do komentujących minusami proponuję lekturę Kodeksu Drogowego. A akcję Policji popieram ze wskazaniem na pseudo dzienne ledy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (28)