Wyciągi w górach na Warmii i Mazurach. Sprawdź, gdzie można poszaleć na nartach!

2016-12-01 13:00:02(ost. akt: 2016-12-01 12:00:17)

Autor zdjęcia: mat. Ośrodek Narciarski Kurza Góra

Najmłodszy z warmińsko-mazurskich stoków narciarskich w Kurzej Górze pięknieje z dnia na dzień! Wystarczy trochę mrozu, żeby w ruch poszedł w pełni automatyczny system naśnieżania Snowmatic. Nie tylko pod Nowym Miastem Lubawskim zrobiło się biało. Poniżej lista ośrodków narciarskich w regionie!
Zbliża się sezon narciarski, warto więc sprawdzić, gdzie można poszaleć na stokach. Rozgrzewkę przed wyjazdem w nieco wyższe góry można spokojnie zacząć na Warmii i Mazurach. Poniżej zestawienie ośrodków narciarskich w naszym regionie!


Wyciąg Narciarski Kartasiówka oferuje miłośnikom białego szaleństwa 3 trasy zjazdowe po 280 m. Stok jest sztucznie naśnieżany, a wyciąg oświetlony, dzięki czemu swoje narciarskie umiejętności trenować można bez względu na pogodę i porę dnia. Dodatkowo amatorzy zimowych sportów korzystać mogą z wypożyczalni sprzętu i szkoły jazdy, a w trakcie przerwy zjeść ciepły posiłek.W tym sezonie Kurza Góra została wyposażona w pełni automatyczny system naśnieżania Snowmatic firmy Supersnow. Jego instalacja pozwoli na wydłużenie sezonu narciarskiego i optymalizację naśnieżania tras. Tego typu systemy znajdują się na największych stacjach narciarskich w Polsce (m.in. Kotelnica Białczańska czy Beskid Sport Arena), a także za granicą (Czechy, Słowacja, a nawet Chiny). Amatorzy białego szaleństwa znajdą tu trzy zróżnicowane trasy narciarskie, w tym najdłuższą trasę zjazdową w północnej Polsce, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółkę narciarską.Góra Czterech Wiatrów znajduje się na terenie gminy Mrągowo, na półwyspie Czterech Wiatrów i wznosi się na wysokość 182,5 m n.p.m. Zimą do dyspozycji gości są m.in.: tzw. „ośla łączka” dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko (odpowiednie warunki pogodowe), dla narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2000 m. Tuż obok wyciągu znajduje się snowpark, więc jest tu również miejsce dla snowboardzistów. Ośrodek wyposażony jest w ratrak i skuter śnieżny, a cały teren oświetlony jest całą dobę.

Na terenie Ośrodka działa restauracja oraz dwie prywatne, dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego oferujące również serwis narciarski.Góra Chrobrego to stacja narciarska i ośrodek rekreacyjny malowniczo położony w otulinie lasu miejskiego Bażantarnia. Znajduje się w pobliżu centrum Elbląga, a dojazd z Trójmiasta zajmuje ok.40 minut. Dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu Wysoczyzny Elbląskiej nasz stok w linii prostej ma 430 metrów i różnicę poziomów 60 metrów. Ośrodek oferuje naśnieżane i ratrakowane trasy, 4 wyciągi orczykowe, trasy narciarstwa biegowego, snowpark o powierzchni 1900 mkw, snowtubbing o długości 120 m.Trzy wyciągi orczykowe czynne do godz. 22. Trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Na miejscu czynna jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski. Dzięki zainstalowanym kamerom można w sezonie śledzić online wydarzenia ze stoków i obserwować warunki pogodowe. Bar i restauracja dostępne w Pensjonacie Sielanka. Przy wyciągu znajduje się parking niestrzeżony na 400 samochodów.W Pięknej Górze na miłośników narciarstwa zjazdowego czekają dwa wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej, dwuosobowa kolej krzesełkowa, dzięki czemu możliwy jest wjazd i zjazd na nartach pod sam zajazd. Wydzielono także miejsce, gdzie bezpiecznie uczą się początkujący narciarze oraz dzieci. Dostępny jest również snowpark Dla zaprawionych snowboardzistów oferujemy najlepszy snowpark w regionie. Stoki są naśnieżane i ratrakowane, a po zmroku oświetlone.

Rodzice mogą bez obaw posłać pociechy do narciarskiego przedszkola. Tuż obok wyciągów znajdują się wypożyczalnie sprzętu do narciarstwa zjazdowego i snowboardu, parkingi oraz kasy.Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ilona #2127365 | 5 gru 2016 09:06

  Jest jeszcze stok przy Gołębiewskim w Mikołajkach. W zeszłym roku było trochę drogo, ale na plus jest brak tłoku.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. xx #2126107 | 176.221.*.* 3 gru 2016 09:02

  A moiże by Pan retaktor napisał, który z nich jest już otwarty?? Wszyscy zainteresowani szusowaniem doskonale znają położenie stoków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Narciarz #2125618 | 95.160.*.* 2 gru 2016 13:13

  Zapomnieliście o Lubstynku. Około 300 metrów i szybka sztucznie naśnieżana,ratrakowana trasa. Rok temu jak byłem była cena 30zł/osobę na cały dzień,co jest śmieszne moim zdaniem. Ceny w barze też śmiesznie niskie

  odpowiedz na ten komentarz

 4. wot #2125577 | 83.9.*.* 2 gru 2016 11:59

  Nie wiedziałem, że na Warmii i Mazurach mieszkamy w górach.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. pppddd #2125464 | 188.125.*.* 2 gru 2016 09:41

  A Lidzbark Warmiński - sa baseny a zlikiwdowano stok narciarski??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)