Pluszowy miś najlepszym kompanem

2016-11-30 11:03:39(ost. akt: 2016-11-30 12:04:14)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada, ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Chyba trudno znaleźć dom, w którym nie ma lub w przeszłości nie było pluszowego misia, dawniej burego, teraz pięknego, kolorowego, ale zawsze kojarzonego z beztroskim czasem dzieciństwa.
Uczniowie klasy Ia z SP 3 w Reszlu uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o misiach, bohaterach powieści, bajek, filmów i piosenek takich jak np. Kubuś Puchatek, Paddington, Miś Uszatek, Mały Miś.

Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat misiów, oglądali książki z pluszowymi bohaterami. Aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, zabawach ze śpiewem oraz zajęciach plastycznych. Dzień Pluszowego Misia dostarczył uczniom wiele uśmiechu i radości.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Często jest on kolegą do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć. Jest ważny i stąd jego święto.

Joanna Piskosz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona reszel #2124000 | 188.146.*.* 30 lis 2016 14:36

    JA tesz byłem jak pluszowy miś dla mojej marty ale mnie zostawiła ...podobno wyleniałem i dzionsła mi było mocno widać....do tego nie miałem pracy i kasy a wiadomo piniondz to kobiety lubio...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)