Policjant wjechał radiowozem w motocyklistów. Kolejna rozprawa w Olsztynie

2016-11-23 18:43:37 (ost. akt: 2016-11-23 18:45:51)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Przed sądem rejonowym w Olsztynie odbyła się kjolejna rozprawa przeciwko policjantowi, który we wrześniu ubiegłego roku jadąc oznakowanym radiowozem na drodze krajowej numer 16 pod Gietrzwałdem zderzył się z czterema motocyklistami. W wyniku rozległych obrażeń w tym wypadku zginął 41-letni mężczyzna z Iławy,
20 września 2015 roku oznakowany radiowóz wjeżdża w grupę motocyklistów w pobliżu Podlejek. Szczątki pojazdów rozsypują się na całej szerokości drogi, ruch zamiera, trwa akcja ratunkowa. W wyniku rozległych obrażeń ginie 41-letni motocyklista, Marcin T. z Iławy, dwaj inni trafiają ze złamaniami do szpitali.

W środę (23.11) przed sądem rejonowym w Olsztynie odbyła się trzecia rozprawa, mająca ustalić przebieg tragicznego zdarzenia. Na sali rozpraw znaleźli się rodzice zmarłego mężczyzny, którzy przynieśli ze sobą zdjęcie z jego wizerunkiem.

Sąd przesłuchał świadków. Powołano na nich policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy zajmowali się sporządzaniem dokumentacji na miejscu zdarzenia. Obrońca oskarżonego, adwokat Janusz Szydziński, konsekwentnie pytał wszystkich świadków o stan nawierzchni. Mężczyźni solidarnie twierdzili, że nawierzchnia na feralnym odcinku była dobra.


Adwokat widzi dużo okoliczności łagodzących. Tłumaczy, że policjant śpieszył się, bo jechał na interwencję, ale jednak zachował wszelkie zasady ostrożności. Obrońca przekonuje, że mimo wniosku do komendy, zimowe opony na tylnej osi radiowozu nie zostały wymienione i nie były adekwatne do ciepłej aury.

Prokuratora stawia Arturowi Ch. zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu osiem lat więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 9 stycznia.

łw

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bazyliusz #2121000 | 176.221.*.* 26 lis 2016 00:36

  Z pewnością jest to tragedia dla obu stron. Rodzinie zmarłego na pewno należy się współczucie., ale trzeba tu podkreślić, że policjant był trzeźwy, jechał służbowo i z pewnością szybciej niż powinno się jechać, ale został skierowany na wezwanie, gdzie pijane bydlaki kibole demolowali stację benzynową. Winę główną ponoszą właśnie oni gdyż zapoczątkowali lawinę kolejnych zdarzeń, z których ostatnie polegało na tym, że pechowo ci motocykliści znaleźli się w tym miejscu, akurat w tym czasie.Sędzia będzie miał naprawdę twardy orzech. Wsadzenie policjanta do więzienia za przestępstwo nieumyślne z pewnością niczego pozytywnego nie przyniesie. Kara ma też resocjalizować, aby sprawca już się tego czynu nie dopuścił. Nie sądzę żeby ponownie kogoś zabił w podobny sposób. Wyrok ma być sprawiedliwy. Ale o jakiej sprawiedliwości mamy tu mówić, skoro rodziny ofiar smoleńskich, gdzie w głównej mierze zaważyły kwestie działań czy zaniechań ze strony funkcjonariuszy państwowych dostały wielomilionowe odszkodowania, a tu taj rodzina tego motocyklisty nie dostanie nic chociaż do śmierci przyczynił się też funkcjonariusz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Winny #2120297 | 217.96.*.* 25 lis 2016 07:46

  już dawno powinien być poddany resocjalizacji, po której pewnie wróci do społeczeństwa już zupełnie inną kobietą.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. kos #2120123 | 46.113.*.* 24 lis 2016 21:39

  dlaczego cenzor z tej cenzurowanej gazet usunął mój post który nie zawierał żadnych treści anty ? i tutaj jest tragedia że nawet policjant niechcący jeżdzić nie spranym autem-nieprawidłowe ogumienie nie ma tak naprawdę do kogo się zwrócić o pomoc-w krajach cywilizowanych idzie do prasy a u nas? ma iść do cenzora?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Stała #2120076 | 37.47.*.* 24 lis 2016 20:44

  się tragedia,to czy go zamkną,czy nie, życia chłopu nie wróci,a policjant już swoje też przeżył ,i na pewno nie śmieje się nikomu w twarz ,,są to dwie tragedie dwóch rodzin.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. szofer #2120075 | 88.156.*.* 24 lis 2016 20:43

  Chciał pokazać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)