Hazard: zagrożenia dla państwa i jednostki

2016-11-16 15:46:40(ost. akt: 2016-11-18 15:47:44)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Konferencja „Hazard: zagrożenia dla państwa i jednostki” odbędzie się 24 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie.
Hazard jest biznesem, szczególnie w krajach, w których nie jest zabroniony, zasilając budżet państwa przez podatki. Jest jednocześnie polem działalności przestępczej, przynoszącej bardzo duże zyski. Może być przyczyną uzależnienia. Obowiązująca w Polsce od 2009 roku ustawa o grach hazardowych miała ograniczyć szkodliwe zjawisko. Okres od jej przyjęcia wydaje się być dostatecznie długim dla dokonania ocen oraz dyskusji nad założeniami nowej ustawy ze szczególnym uwzględnieniem ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczeń występowania zjawiska szarej strefy w środowisku gier hazardowych w Polsce.

Organizator, Katedra Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaprosił do dyskusji naukowców, praktyków oraz przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, w których kompetencjach występuje zapobieganie i zwalczanie hazardu.