Policyjna akcja „Znicz 2016” w powiecie gołdapskim

2016-11-02 14:05:15(ost. akt: 2016-11-02 14:08:48)
Policyjna akcja „Znicz 2016” w Gołdapi i w regionie przebiegła bardzo spokojnie, bez korków i większych utrudnień na drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, strażnicy miejscy oraz graniczni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
1 listopada od samego rana wspólne patrole wystawione były we wszystkich newralgicznych miejscach. Policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniach, pilnowali respektowania zakazów parkowania, pomagali również w bezpiecznym przemieszczaniu się w poszczególne miejsca.
Obrazek w tresci

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach.

Doszło jednak do jednego zdarzenia drogowego. W poniedziałek, 31 października, kilka minut po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej nr 651 w miejscowości Marcinowo kierujący mercedesem na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej w wyniku zablokowania się kół ciągniętej przez niego przyczepy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

Dotychczas policjanci skontrolowali 117 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, zostali w 39 przypadkach ukarani mandatami karnymi, w tym za przekroczenie prędkości i nie stosowanie pasów lub fotelików ochronnych.

Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na trzeźwość kierowców. W tym roku obyło się bez nietrzeźwych za kierownicą.

W 5 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego.

Akacja Znicz ruszyła 28 października i zakończy się 2 listopada.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. destroyer #2104900 | 37.47.*.* 3 lis 2016 15:24

    Zobaczymy jak mendowcy poradzą sobie w warunkach znacznie bardziej ekstremalnych a początek tego nadejdzie 8 listopada. Kto nie jest marnym tłukiem bez jaj ten wie o co chodzi.

    odpowiedz na ten komentarz