Wpleć się w projekt

2016-10-30 17:05:47(ost. akt: 2016-10-30 17:08:19)

Autor zdjęcia: Fotolia.pl

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” wraz z partnerami - Gminą Prostki oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Prostkach, zaprasza do włączenia się w realizację projektu „Wpleć się w projekt”, realizowanego w ramach Programu „Działaj Lokalnie” IX.
Jest to kolejna inicjatywa stowarzyszenia dotycząca zagospodarowywania kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy nabrzeżu rzeki Ełk w Prostkach. Tym razem, przy pomocy mieszkańców Prostek, wspólnie stworzymy tzw. „wierzbowy zakątek” tj. wybudujemy altanę wierzbową, w której będzie miała siedzibę biblioteka plenerowa oraz posadzimy żywopłot wiklinowy wokół istniejącej już ścieżki sensorycznej.

Kolejny raz „pokłonimy się wierzbie”, naszemu rodzimemu gatunkowi drzewa, które jest bardzo wdzięcznym i tanim materiałem m.in. do tworzenia tzw. architektury żywej. Zbudujemy altanę, która będzie rosła i zmieniała się wraz ze zmianą pór roku. Eko – budownictwo jest czymś innowacyjnym na ternie gminy. Mamy nadzieję, że to tanie rozwiązanie w zakresie aranżacji przestrzeni publicznej, spodoba się mieszkańcom i będzie z powodzeniem adoptowane na terenie innych miejscowości gminnych.

Oprócz promowania tzw. architektury żywej, w ramach projektu zaproponujemy mieszkańcom nową ofertę w postaci „Plenerowej biblioteki”. Jest to forma promocji czytelnictwa, która cieszy się zainteresowaniem w dużych ośrodkach miejskich. Jej zamysłem jest dosłownie „wyjście z książką do czytelnika”.

Biblioteka plenerowa to duże możliwości działania. Będzie m.in. doskonałym miejscem do organizacji imprez promujących czytelnictwo. Organizowane w tym miejscu pogadanki, spotkania czy np. gra terenowa z książką, będą atrakcyjnymi formami działania, poszerzającymi ofertę świadczoną przez naszą bibliotekę stacjonarną.

Śledźcie działania projektowe na naszej stronie i włączajcie się w działania. Doceńmy to, że możemy mieć wpływ na zmianę przestrzeni w której żyjemy.
Monika Niedzielewska SIS „Nasze ProstkiKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. karol #2103175 | 213.241.*.* 1 lis 2016 11:11

    kto wpadł na ten debilny pomysł

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz