Lidzbarskie Spotkania z Teatrem [zdjęcia]

2016-10-24 18:34:45(ost. akt: 2016-10-24 17:01:37)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

W niedzielę (23 października) odbyła się w Lidzbarku pierwsza edycja „Lidzbarskich Spotkań z Teatrem”, wydarzenia dedykowanego spotkaniu amatorskich grup teatralnych z całej Polski.

Ta prekursorska inicjatywa lidzbarskiego ośrodka kultury spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i przybyłej publiczności.
Trwające cały dzień „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem” były przeglądem spektakli w trzech kategoriach: teatry dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe. W imprezie wzięło udział siedem grup teatralnych (m.in. z Sierpca, Lidzbarka, Olsztyna, Biskupca, Gniewina i Skarżyska-Kamiennej).
Jury, w skład którego weszli aktorzy znanego w Polsce teatru improwizacji; Przemysław Buksiński, Marcin Wąsowski przyznało następujące nagrody i wyróżnienia - premiowane cennymi upominkami rzeczowymi:

Teatry dziecięce:
I miejsce - grupa „Szklana kula” (Olsztyn)
II miejsce - „Debiut” (Biskupiec)

Teatry młodzieżowe:
I miejsce - „Drako” (Lidzbark)
II miejsce - „Złodzieje oklasków” (Sierpc)
Wyróżnienie - „Gimbaza z Dwójki” (Biskupiec)

Teatry dorosłe:
I miejsce - „Amatorska grupa teatralna” (Kielce, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów)
II miejsce - „Teatr pod Wieżą” (Gniewino)

Cennym uzupełnieniem trwającego do późnych godzin wieczornych przeglądu spektakli stały się warsztaty dla grup teatralnych prowadzone przez Marcina Wąsowskiego oraz Przemysława Buksińskiego. Zarówno część prezentacyjna, jak i warsztatowa przebiegły z znakomitej atmosferze - wspieranej przez oklaski licznie zgromadzonej publiczności.

„Lidzbarskie Spotkania z Teatrem” okazały się być bardzo udanym wydarzeniem - dlatego też powrócą za rok.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna