Dzień Papieski w Lidzbarku [zdjęcia]

2016-10-23 10:41:18(ost. akt: 2016-10-23 11:09:13)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

„Chcemy z Tobą modlić się i nadziei święte drzwi razem przejść” – te słowa, pochodzące z dedykowanej Janowi Pawłowi II pieśni Natalii Kukulskiej „Z głębi serc”, mogą stanowić swoiste motto lidzbarskich obchodów XVI Dnia Papieskiego, które odbyły się w minioną niedzielę (16 października) w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Uczycie nas wiary we własne siły

Uczycie nas wiary we własne siły


Program słowno-muzyczny zatytułowany, podobnie jak tegoroczny Dzień Papieski, „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” został zaprezentowany po mszy świętej o godz. 10.30, a jego twórcami byli artyści i instruktorzy działający w lidzbarskim ośrodku kultury - w tym akompaniator, słynny pianista Stanisław Deja.

W trakcie montażu słowno-muzycznego, zgromadzona w kościele publiczność mogła usłyszeć chociażby utwory z tekstami polskiego papieża oraz dedykowane mu kompozycje rodzimych wykonawców. Kodą programu była wspólnie z publicznością odśpiewana ulubiona pieśń Jana Pawła II - „Barka”

Warto dodać, iż uroczysty charakter wydarzenia podkreślało także jego tegoroczne usytuowanie w czasie – XVI Dzień Papieski wypadał dokładnie w trzydziestą ósmą rocznicę objęcia przez Jana Pawła II pontyfikatu (16 października 1978 roku).

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. L-k #2103788 | 82.160.*.* 2 lis 2016 11:11

    Brak tu wpisów, a tak wiele w Lidzbarku się dzieje, nie tylko po targu grasują złodzieje.

    odpowiedz na ten komentarz