Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego rowerzysty

2016-10-19 14:06:34 (ost. akt: 2016-10-19 14:09:18)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców Brodnicy, który w Kurzętniku widząc jadącego pijanego rowerzystę uniemożliwił jego dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów. Kierujący jednośladem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Wczoraj, ok godz. 17:30 oficer dyżurny nowomiejskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście, którego ujął inny kierowca. Do zdarzenia doszło na ul. Władysława Jageiłły w Kurzętniku. Jak ustalili na miejscu policjanci, mieszkaniec Brodnicy widząc jadącego rowerzystę, nabrał watpliwości co do jego stanu trzeźwości. Mężczyzna uniemożliwił jego dalszą jazdę i powiadomił o całym zajściu policjantów.
Szybko potwierdziło się, ze 35-letni mieszkaniec Kurzętnika jest nietrzeźwy. Alkometr wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 

Na uwagę zasługuje wzorowa postawa mężczyzny, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu cykliście i powiadomił o tym policjantów. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym na to, co dzieje się obok nas. Szybka, zdecydowana reakcja oraz natychmiastowe powiadomienie policji może przyczynić się do uniknięcia nieszczęścia, a nawet uratowania ludzkiego życia.

KPP Nowe Miasto

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kiko #2094707 | 94.254.*.* 22 paź 2016 12:44

    Rzeczywiście podpieprzenie kogoś na policje to postawa godna naśladowania...hahah

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz